Իրավունք 11:49 03/05/2019 Տարածաշրջան
Անցած գիշեր Մեղրի-Ագարակ ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական վթարի հետևանքով երկու մարդ է զոհվել։
ԱԻՆ-ից տեղեկացնում են, որ Մեղրի-Ագարակ ավտոճանապարհի 9-րդ կմ-ին բախվել են «ԿամԱԶ» մակնիշի (վարորդ՝ Ն.Թ., ծնված 1986 թ.) և «Toyota» մակնիշի ավտոմեքենաները:
ՃՏՊ-ի հետևանքով «Toyota» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևորը՝ Ա.Ա.-ն (ծնված 1994 թ.) տեղում մահացել է: Փրկարարները «Toyota» մակնիշի  ավտոմեքենայից դուրս են բերել և շտապօգնության ավտոմեքենային մոտեցրել մյուս ուղևորին՝ Լ.Ա.-ին (ծնված 1996 թ.): Վերջինս հոսպիտալացվել է Մեղրի քաղաքի ԲԿ, որտեղ մահացել է:
Զոհվածները՝ Ա.Ա-ն ու Լ. Ա-ն հարազատ եղբայրներ են։ Ինչպես գրում է «Փաստինֆո»-ն, նրանք պայմանագրային զինծառայողներ են։
Քննչական կոմիտեից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ ՔՕ-ի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասով, այն է՝ Ճանապարհային երթևեկության և տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է երկու կամ ավելի մարդու մահ։

Право 12:17 03/05/2019 Армения
Уголовное дело возбуждено по факту гибели двух военнослужащих в результате крупного ДТП в Сюникской области Армении. Об этом «ФактИнфо» сообщила начальника отдела по связям с общественностью Генеральной прокуратуры Армении Аревик Хачатрян.
«По факту возбуждено уголовное дело по ч. 3 ст. 242 (Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть двух или более человек”) УК РА», – проинформировала она.
Как сообщалось ранее, минувшей ночью на девятом километре автотрассы Мегри-Агарак столкнулись грузовик марки «КамАЗ» и автомобиль марки «Toyota». В результате ДТП пассажир «Toyota» А.А. скончался на месте. Еще один пассажир «Toyota» Л.А. был госпитализирован в медцентр Мегри, где скончался.
Отметим, что погибшие – братья. Одному из 23 года, а второму – 25 лет. Они служили на контрактной основе в одной из воинских частей Минобороны Армении.