«Իրատես». Կառավարությունում էլ համաձայն չեն եղել Փաշինյանի երեկվա կոչերին
«Իրատես» թերթը գրում է. «Որքան էլ Նիկոլ Փաշինյանը փորձում է սեփական իշխանության թևերը կտրել, միևնույն է, նրանք կան ու շատ հաճախ համաձայն չեն Փաշինյանի գործողություններին, հայտարարություններին։ Դա բավականին վառ արտահայտվեց երեկ, երբ «գրոհեցին» դատարանները։
Մեր տեղեկություններով, իշխանությունում այս հարցի առնչությամբ տարաձայնությունների մեծ ալիք է բարձրացել առ այն, որ կարիք չկա այդ տեսակ շոուներ բեմադրել, եթե դա հնարավոր է իրականացնել իշխանական լծակներով։
Ընդդիմախոսների համոզմամբ՝ այս քայլով ակնհայտ դարձավ, որ Փաշինյանի վարկանիշը կտրուկ նվազել է, ինչի ապացույցն էր դատարանների առաջ հավաքված մարդկանց սակավաթիվ լինելը։ Իշխանության «թևերից» մեկն էլ շեշտեց, որ հետագայում այս քայլի իրավական հետևանքները կարող են բավական ցավոտ լինել, բայց Փաշինյանին պետք էր աղմուկ, և նա դա ապահովեց»:

Пресса дня 12:03 21/05/2019 Армения
Газета «Иратес» пишет, что сколько бы Никол Пашинян не пытался обрезать крылья собственной власти, они все равно есть и очень часто не согласны с действиями и заявлениями Пашиняна. Это довольно ярко проявилось накануне, когда «атаковали» суды.
«По нашим сведениям внутри власти по этому вопросу возникли довольно большие расхождения в связи с тем, что не стоит устраивать подобные шоу, когда это можно сделать с использованием властных рычагов.
По убеждению оппозиционеров, этот шаг показал, что рейтинг Пашиняна резко упал, доказательством чего стала малочисленность собравшихся перед судами граждан. Одно из «крыльев» власти отметило, что в дальнейшем правовые последствия этого шага могут быть довольно болезненными, но Пашиняну нужен был шум и он его обеспечил», - пишет газета.