Վերջին զանգին հատուկ պահպանվող տարածք տեղափոխված մեքենաներից 71-ի ղեկին անչափահասներ են եղել
Երեկ ճանապարհային ոստիկանության կարգախմբերը հանրապետության ողջ տարածքում հատուկ պահպանվող տարածք են տեղափոխել 207 մեքենա։ Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ ոստիկանության լրատվական բաժնից:
Մեզ հետ զրույցում մանրամասնեցին նաև, որ վերը նշված մեքենաների թվից 89-ը Երևանում են տարվել հատուկ պահպանվող տարածք, 118-ը՝ մարզերում: Մեքենաներից 71-ը վարել են անչափահասներ։
Ինչ վերաբերում է ոչ սթափ վիճակում գտնվող վարորդներին՝ ոստիկանությունից նշեցին, որ 207-ից 37 վարորդ է նման վիճակում գտնվել։
Հիշեցնենք, որ երեկ «Վերջին զանգի» միջոցառումների հետ կապված՝ ճանապարհային ոստիկանությունն ուժեղացված ծառայություն էր իրականացնում հանրապետության ողջ տարածքում:

Society 12:43 25/05/2019 Armenia
Traffic police of Armenia reports that 206 vehicles were taken to the penalty areas as students across Armenia celebrated the end of their studies at high schools on Friday in a traditional ceremony called “Last Bell.”
According to the Police report, 71 cars were moved to the special protection areas with drivers identified as teenagers, while 37 for different traffic violations, among them driving after using alcohol.
To remind, yesterday since early morning, Armenian traffic police was carrying out control over the traffic especially nearby the places where celebrations were held.