Որևէ քաղաքական ուժի հետ կապված չեմ. Արթուր Վաղարշյան
Ազգային ժողովում Սահմանադրական դատարանի դատավորի ընտրության հարցի քննարկման ժամանակ թեկնածու Արթուր Վաղարշյանն անդրադարձավ իր առաջադրման հետ կապված հարցադրումներին։
«Առաջադրմանս հետ կապված սատանայական գործարքներ են պատկերացնում, քաղաքական ուժերի հետ կապ։ Ես պարզ մարդ եմ, խաբել չեմ սիրում, որևէ քաղաքական ուժի հետ կապված չեմ, քաղաքական խարդավանքների մեջ չեմ մտել, առաջադրման որոշումը կայացրել եմ անցած տարի։ Այս պրոցեսին մասնակցում եմ անցած տարվանից, երբ որ առաջին թեկնածուի ընտրության ձախողումից հետո հանրապետության նախագահը հայտարարեց մրցույթ, հեռուստատեսությամբ լսեցի և այդ հեղափոխական ռոմանտիկ շրջանում՝ հունիսին որոշեցի մասնակցել մրցույթին։ Ուզում եմ ասել՝ այս պրոցեսի մեջ եմ արդեն մեկ տարի, դա հանկարծակի կամ ինչ-որ մեկի դրդմամբ որոշում չէր, այն ես եմ կայացրել։ Ես ոլորտում մասնագետ եմ, այդ աշխատանքը կարող եմ անել, համոզված եղեք, եթե զգայի, որ չեմ կարող անել, իմ թեկնածությունը երբեք չէիր առաջադրի»,- ասաց թեկնածուն։
Նրա խոսքով, առաջադրվել է, հույսը դնելով իր պրոֆեսիոնալիզմի, մասնագիտական ու մարդային հատկանիշների վրա։

Право 14:32 29/05/2019 Армения
В Национальном Собрании Армении кандидат на должность судьи Конституционного суда РА Артур Вагаршян обратился к вопросам касательно своего выдвижения.
«В связи с моим выдвижением представляют сатанинские сделки, связи с политическими силами. Я простой человек, лгать не люблю, с какой-либо политической силой не связан, в политические сговоры не вступал, решение о выдвижении принял в прошлом году. В этом процессе участвую с прошлого года, когда президент республики объявил конкурс, я услышал об этом по телевизору и решил участвовать. Хочу сказать, что в этом процессе уже год, не принимал решения вдруг или по просьбе кого-то. Я специалист в этой сфере, я могу выполнять эту работу, если бы я чувствовал, что не в силах, никогда бы не выдвинул свою кандидатуры», – указал он.
По его словам, он выдвинул свою кандидатуру, полагаясь на свой профессионализм, свои профессиональные и человеческие качества.