Մեկ օրում՝ 12 ՃՏՊ, 15 տուժած
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 29-ից 30-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 54 դեպք, այդ թվում՝ 4-ը նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության 13, մարմնական վնասվածք հասցնելու և խարդախության 7-ական, բնակարանային գողության 4, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, յուրացման կամ վատնման, ապօրինի ծառահատման, սպառնալիքի և փաստաթղթի կեղծիքի 2-ական գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման, խուլիգանության, թմրամիջոցի հայտնաբերման, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, ծեծի, ինքնավնասման, սառը զենքի հայտնաբերման, բժշկական օգնություն և սպասարկում իրականացնողների կողմից մասնագիտական պարտականությունները չկատարելու կամ ոչ պատշաճ կատարելու ու պոռնկագրական նյութեր տարածելու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած, 2 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 1-ը։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 1 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 3 և մարմնական վնասվածք հասցնելու 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 12 պատահար, ինչի հետևանքով 15 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Право 19:59 30/05/2019 Армения
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, с 29 по 30 мая сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 54 случая преступлений, из них 4 – ранее совершенные.
В частности, 13 случаев кражи личного имущества, по 7 случаев причинения телесных повреждений и мошенничества, 4 случая квартирной кражи, по 2 случая кражи, присвоения или растраты и кражи государственного или общественного имущества, незаконной вырубки деревьев, угрозы и подделки документов, по 1 случаю умышленного уничтожения имущества, хулиганства, обнаружения наркотиков, злоупотребления должностными полномочиями, побоев, самоповреждения, обнаружения холодного оружия, неисполнения или ненадлежащего исполнения своих профессиональных обязанностей лицами, осуществляющими медицинскую помощь и медицинское обслуживание, распространения порнографических материалов.
За данный период найдены 2 человека, находящихся в розыске, еще 1 с явкой с повинной обратился в Полицию, найден 1 человек, пропавший без вести, зарегистрирован 1 случай добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 3 случая кражи личного имущества и 1 случай причинения телесных повреждений.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 12 ДТП: 15 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.