Հասարակություն 14:24 31/05/2019 Հայաստան
Նիդերլանդներում ՀՀ դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ ավազակային հարձակման հետևանքով վիրավորում ստացած ՀՀ քաղաքացի Մ.Դալուզյանը, ուղղաթիռով տեղափոխվել է հիվանդանոց, ուր գտնվում է մինչ այս պահը։
«Դեսպանության տրամադրության տակ եղած տեղեկատվության համաձայն, նա հիվանդանոցում կանցկացնի ևս մի քանի օր»,- նշված է դեսպանության հայտարարության մեջ։
Հիշեցնենք, որ ծանրամարտի Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն ու ռեկորդակիր, աշխարհի կրկնակի բրոնզե մեդալակիր Մել Դալուզյանն Ամստերդամում դանակահարվել է, երբ երկու դիմակավորված անձ, զինված դանակով, Ամստերդամի կենտրոնում փորձել են թալանել Albert Heijn սուպերմարկետի դրամարկղը՝ սպառնալով աշխատողին։ Նա այդ պահին գնումներ է կատարել, և տեսնելով տեղի ունեցածը՝ աշխատողին օգնության է հասել, տապալել գողերին։
Ոստիկանությունը ժամանել է դեպքի վայր և ձերբակալել նրանց։ Ցավոք, մինչ ոստիկանությունը տեղ կհասներ, հանցագործներից մեկը հաջողացրել է դանակով խորը հարվածներ հասցնել Մելին կրծքավանդակի ու մեջքի շրջանում։ Այնուամենայնիվ, նա անգամ վիրավոր վիճակում թույլ չի տվել նրանց փախչել։

Спорт 14:45 31/05/2019 Армения
Посольство Армении в Нидерландах сообщает, что раненный вследствие хулиганского нападения гражданин Армении Мел Далузян на вертолете переведен в больницу, где и находится в настоящее время.
«Согласно имеющейся в распоряжении посольства информации, он проведет в больнице еще несколько дней», – говорится в заявлении посольства.
Напомним, двукратный чемпион Европы по тяжелой атлетике, рекордсмен, дважды бронзовый медалист мира Мел Далузян в Амстердаме получил ножевое ранение, когда двое вооруженных ножом  неизвестных в масках в центре Амстердама пытались ограбить кассу супермаркета Albert Heijn, угрожая сотруднику.  Он в тот момент совершал покупки и, увидев произошедшее, пришел на помощь к сотруднику, сорвав планы грабителей.
Прибывшая на место происшествия полиция задержала  преступников. К сожалению, до прибытия полицейских одному из преступников удалось нанести ножом глубокие ранения Мелу в область грудной клетки и спины. Тем не менее, даже раненый, Мел не позволил преступникам скрыться.