Քաղաքական 19:26 03/06/2019 Հայաստան
Բելգրադում Հայաստանի և Սերբիայի արտաքին գործերի գերատեսչությունների միջև մայիսի 31-ին կայացել են  քաղաքական խորհրդակցություններ: Հայկական պատվիրակությունը գլխավորում էր Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցը, սերբականը` Սերբիայի ԱԳՆ պետքարտուղար Նեմանյա Ստևանովիչը (Nemanja Stevanovic):
ՀՀ ԱԳՆ լրատվական ծառայության հաղորդմամբ, խորհրդակցությունների ընթացքում քննարկվել են  հայ-սերբական հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ՝ Երևանում և Բելգրադում դիվանագիտական ներկայացուցչությունների հիմնադրման, իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնման, առևտրատնտեսական, մշակութային, միջխորհրդարանական կապերի ակտիվացման, ինչպես նաև՝ մուտքի արտոնագրային ռեժիմի ազատականացման վերաբերյալ:
Կողմերն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող խնդիրներին և միջազգային կառույցներում երկկողմ փոխգործակցությանը:
Ավետ Ադոնցը ներկայացրել է ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները՝ կարևորելով նաև հարցի առնչությամբ ԵՄ-ի կողմից լիակատար աջակցությունը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերին:

Society 20:01 03/06/2019 Armenia
Political consultations between the Foreign Ministry of Armenia and Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Serbia were held in Belgrade on May 31. The Armenian delegation was headed by Deputy Minister Avet Adonts and the Spanish delegation was led by State Secretary in the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Serbia Nemanja Stevanovic.
As the press department at the foreign ministry reported, during the consultations the interlocutors discussed a wide range of issues of the Armenian-Serbian bilateral political agenda, establishment of diplomatic representation in Yerevan and Belgrade, enhancement of the legal framework, exchanged views on the prospects of further deepening of cooperation in trade-economic, cultural spheres, interparliamentary ties as well as touched upon on issues of visa liberation.
During the meeting, the sides exchanged views on a number of regional and international issues of mutual interest. The cooperation between the two countries in international structures was also highlighted.
Deputy Minister Avet Adonts presented the latest developments in the NK peace process, highlighting the EU’s full support to the OSCE Minsk Group efforts.