Քաղաքական 15:11 07/06/2019 Հայաստան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությանը տված հարցազրույցում հայտնել է, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպման ժամանակ քննարկել է զենքի մատակարարման հարցը:
«Մենք լավ համագործակցում ենք ռազմատեխնիկական ոլորտում և, իհարկե, ունենք որոշակի պայմանավորվածություններ: Ես կարծում եմ՝ այս ոլորտում մեր հարաբերությունները զարգանում են համակարգված»,- ասել է Փաշինյանը:
Պատասխանելով հարցին՝ արդյոք հանդիպման ժամանակ քննարկվել է Երևանին նոր «Իսկանդեր» համակարգերի մատակարարելու հարցը, ՀՀ վարչապետն ասել է. « Մենք  բավարար չափով «Իսկանդերներ» ունենք, բայց հուսով ենք, որ էլի ինչ-որ բան կստանանք: Ոչ փոքր բան»։

Politics 15:52 07/06/2019 Armenia
Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia says he has discussed the issue of arms supplies at Thursday’s meeting with Russian President Vladimir Putin.
“We have good cooperation in military-technical sphere and, of course, we have some arrangements. And I believe our relations in this field are developing in a coordinated manner,” he told RIA Novosti Russian news agency.
Asked whether the issue of supplying more Russian-made Iskander missiles to Armenia has been discussed at the meeting, Pashinyan said: “We have a sufficient amount of Iskander missiles, but we hope to get something else, not small.”