Տնտեսություն 11:32 11/06/2019 Արցախ
«Վերջերս մամուլում տարածված տեղեկատվությունն առ այն, որ արդեն երկու ամիս է ՀՀ կառավարությունը մերժում է Արցախի կառավարությանը ֆինանսական աջակցության դիմումները չի համապատասխանում իրականությանը»,- այս մասին հայտնում են ԱՀ պետական նախարարի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Հայաստանի Հանրապետության կողմից Արցախի Հանրապետությանը տրամադրվող  նախատեսված բյուջետային վարկը փոխանցվում է սահմանված գրաֆիկի համաձայն:
«Հայկական զույգ պետությունների ֆինանսատնտեսական համագործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա:
Կոչ ենք անում զանգվածային լրատվության միջոցներին ստուգել տեղեկատվության իսկությունը և զերծ մնալ հանրությանն ապատեղեկատվություն տրամադրելուց»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Economy 12:57 11/06/2019 NKR
The Office of the State Minister of Artsakh refutes media reports suggesting the Armenian government has denied financial aid to the Artsakh government for already two months.
“The budgetary credit provided by Armenia to Artsakh is transferred in line with the schedule,” the office said in a statement on Tuesday.
“The financial and economic cooperation of the two Armenian states is on a high level. We call on the media outlets to check the authenticity of information content and refrain from spreading disinformation,” the statement concluded.