Ձեր վճարած հարկերով է մեր զինվորականների աշխատավարձը շոշափելիորեն բարձրացել. վարչապետ
Այս տարվա մայիսին նախորդ տարվա մայիսի համեմատ Հայաստանում 13 միլիոն 182 հազար 667 հատ ՀԴՄ կտրոն ավելի է տպագրվել: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Սա նշանակում է, որ մենք սկսել ենք գերազանցել ոչ միայն նախահեղափոխական, այլև հեղափոխական ցուցանիշները:
Կրկին շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր այն ձեռներեցներին, ովքեր պարտաճանաչ ՀԴՄ կտրոն են տպում: Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր քաղաքացիներին, ովքեր բոլոր տեղերում ՀԴՄ կտրոն են պահանջում:
Ուզում եմ նաև ընդգծել, որ իրականում հենց այս մարդիկ են, օրինակ, Հայոց բանակում աշխատավարձերի համատարած և շոշափելի բարձրացման իրական հեղինակը: Ձեր վճարած հարկերով է, սիրելի հայրենակիցներ, մեր զինվորականների աշխատավարձը շոշափելիորեն բարձրացել:
Ահա այսպիսի գործերով է, որ մենք ի ցույց ենք դնում, որ ժողովուրդը կանգնած է Հայոց բանակի թիկունքին, կառավարությունը կանգնած է Հայոց բանակի թիկունքին: Դուխով»,-գրել է նա:

Экономика 11:51 12/06/2019 Армения
Премьер Армении – гражданам: За счет уплаченных вами налогов зарплата наших военнослужащих существенно повысилась
В Армении в мае 2019 года пробили на 13 млн 182 тыс. 667 чеков контрольно-кассовых аппаратов больше, чем за аналогичный период прошлого года. Об этом написал премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в социальной сети Facebook.
«Это означает, что мы стали превышать не только дореволюционные, но и революционные показатели.
Вновь благодарю предпринимателей, которые добросовестно пробивают чеки на кассах. Благодарю всех граждан, которые повсюду требуют чеки контрольно-кассовых аппаратов.
Хочу подчеркнуть также, что в действительности именно благодаря этим людям, например, удалось  существенно и повсеместно повысить зарплаты в Армянской армии. За счет уплаченных вами налогов, дорогие соотечественники, зарплата наших военнослужащих существенно повысилась.
Вот такими делами мы демонстрируем, что народ стоит за спиной Армянской армии, и правительство стоит за спиной Армянской армии», – указал Пашинян.