Հասարակություն 12:16 13/06/2019 Հայաստան
Հունիսի 28-ին՝ ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Այս մասին որոշումն ընդունվեց գործադիրի այսօրվա նիստում:
Արտահերթ նիստի ընթացքում կքննարկվեն Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին, «Պետական կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», «Պետական նպաստների մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին», «Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման, սպասարկման և սոցիալական երաշխիքների մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» ու մի շարք այլ նախագծեր:

Общество 14:25 13/06/2019 Армения
28 июня в 11:00 будет созвано внеочередное заседание Национального Собрания Армении. Подобное решение принято на сегодняшнем заседании правительства РА.
Согласно информации, в повестку дня будут включены 13 законопроектов. В частности, законопроекты «О внесении изменений и дополнений в Закон РА “О государственных пенсиях”, «О внесении изменений и дополнений в Закон РА ”О государственных пособиях”», «О внесении изменений и дополнений в Закон РА “Об обеспечении деятельности, обслуживании и социальных гарантиях должностных лиц”» и ряд других законопроектов.