«Հրապարակ». ՔԿ-ն որոշել է ԲՀԿ առաջնորդին բերման ենթարկել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին Քննչական կոմիտեն հարցաքննության էր հրավիրել Գագիկ Ծառուկյանին՝ Աբովյանի ընտրություններից առաջ «Իմ քայլի» թեկնածուի շտաբի պետի տան մուտքի և ավտոմեքենայի հրդեհի գործով։ Ծառուկյանը չի ներկայացել հարցաքննության։
«Քննչական կոմիտեն Աբովյանի ոստիկանության բաժնի ծառայողից գրավոր ստացել է տեղեկանք այն մասին, որ Ծառուկյանն առձեռն ստացել է ծանուցումը և պատռել»,- ասաց ՔԿ մամուլի խոսնակը։
ԲՀԿ-ում ասում են, որ գիտեն, թե ում ձեռքի գործն է «հրդեհի օպերացիան», գիտեն, որ դրա մասին տեղյակ են նաև իրավապահները, և Ծառուկյանից առաջ իրական կասկածյալներին պետք է հրավիրեին, սակայն ՔԿ-ն որոշել է ԲՀԿ առաջնորդին բերման ենթարկել, եթե, իհարկե, մինչև վաղը երեկոյան ինքնակամ չներկայանա։ Նրան վկայի կարգավիճակով են հրավիրել, և, ըստ ՔԿ-ի, ԱԺ-ի կողմից պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու անհրաժեշտություն չկա»:

12:19 14/06/2019 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что накануне руководитель фракции «Процветающая Армения» Гагик Царукян был вызван на допрос в Следственный комитет Армении по делу о поджоге автомобиля и дома руководителя одного из предвыборных штабов кандидата в мэры от партии «Гражданский договор» до выборов в Абовяне.
«Следственный комитет получил от служащего отделения полиции Абовяна письменное сообщение о том, что Царукян получил повестку о вызове на допрос и порвал», - сказала пресс-секретарь Следственного комитета.
В «Процветающей Армении» говорят, что знают, кто стоит за «операцией пожар», знают также, что правоохранители также в курсе этого, и прежде чем вызывать Царукяна, должны вызвать реальных подозреваемых. Однако в партии «Гражданский договор» решили подвергнуть приводу лидера партии «Процветающая Армения», если, конечно, до завтрашнего вечера он не явится добровольно.
Его пригласили в статусе свидетеля и, согласно СК, необходимости в лишения депутатской неприкосновенности нет», - отмечает издание.