Իրավունք 16:00 15/06/2019 Հայաստան
«Կոռուպցիոն բացահայտումներ միշտ են սպասվում։ Դա անխուսափելի է, քանի կան մարդիկ, մարդկանց խմբեր, որոնք խախտում են օրենքը, Ազգային անվտանգության ծառայությունը  բացահայտելու է նման դեպքեր՝ անկախ նրանից, թե այդ մարդիկ իշխանության, ընդդիմության թևի ներկայացուցիչներն են, թե ապաքաղաքական մարդիկ են», -  ShantNews-ին տված հարցազրույցում ասել է Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը՝ պատասխանելով հարցին՝  արդյոք սպասվում են կոռուպցիոն նոր  բացահայտումներ։
Նա նշել է, որ եթե խախտվել է օրենքը, ԱԱԾ-ն միևնույն վերաբերմունքն է ցուցաբերելու բոլորին։
Ա. Վանեցյանը հավաստիացրել է, որ  քաղաքական ղեկավարության կողմից, ի դեմս վարչապետի Նիկոլ Փաշինյանի, ԱԱԾ-ի առջև նման խնդիր առհասարակ չի դրվել, չի դրվում, կարծում է, չի էլ դրվի։
«Մենք գործում ենք մեր սովորական ռեժիսով, այսինքն՝ ստանում ենք տեղեկատվություն, ստուգում ենք, եթե հաստատվում է, գնում ենք իրացման և բացահայտում ենք։ Եթե տեղեկատվություններ չստացվեն, ես չեմ կարող ամիսը մեկ ինչ-որ ժամանակացույց դնել ու ասել՝ 15 օրը մեկ սենց բան։ Դա անհնարին է, կանխատեսել ուղղակի հնարավոր չէ։ Ես չգիտեմ, երբ մեկը հանցագործություն կկատարի, որ կարողանամ կանխատեսել։ Նման դեպքեր չկան։  Մենք իրականում գործում ենք մեր լիազությունների շրջանակում»,- ասաց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։

Право 16:50 15/06/2019 Армения
«Коррупционные разоблачения ожидаются всегда. Это неизбежно. До тех пор, пока есть люди и группы людей, нарушающие закон, СНБ будет выявлять такие случаи вне зависимости от того, являются эти люди представителями власти, оппозиции или они аполитичны», – заявил накануне, 14 июня, в интервью ShantNews директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян, отвечая на вопрос, действительно ли ожидаются новые коррупционные разоблачения.
Он отметил, если нарушен закон, СНБ будет демонстрировать одинаковое отношение ко всем.
А. Ванецян заверил, что со стороны политического руководства в лице премьер-министра Армении Никола Пашиняна подобная задача перед СНБ не ставилось, не ставится, и, по его словам,  поставлена не будет.
«Мы работаем в нашем обычном режиме, т.е. получаем информацию, проверяем, и, если она подтверждается, отрабатываем и раскрываем. Если информация не поступает, я не могу установить график раз в 15 дней. Это невозможно, невозможно спрогнозировать. Я не знаю, когда кто-то совершит преступление, чтобы суметь это спрогнозировать. Подобных случаев нет. Мы на самом деле действуем в рамках наших возможностей», – отметил директор СНБ РА.