Հասարակություն 16:17 19/06/2019 Արցախ
Այսօր ժամը 12:48-ին Արցախի հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն Հադրութի շրջանային ԱԻ բաժնից ահազանգ է ստացվել, որ շրջանի Տող համայնքի տարածքում, խաղողի այգում աշխատելիս, դեռևս չպարզված հանգամանքներում գնդիկաբեկորային ավիառումբի պայթյունից բեկորային  վնասվածքներ է ստացել Մեծ Թաղեր համայնքի բնակիչ 1985թ. ծնված Արարատ Մարգարյանը:
ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ տուժածը տեղափոխվել է «Հանրապետական բժշկական կենտրոն»: Ըստ բժիշկների՝ տուժածի վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության:

Общество 16:50 19/06/2019 НКР
Из гадрутского районного отделения государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах (НКР) в Центр кризисного управления, сегодня, в 12:48, поступил сигнал о том, что во время работы в винограднике, при пока невыясненных обстоятельствах при взрыве шариковой, осколочной авиабомбы осколочные ранения получил житель села Мец Тахер Гадрутского района Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Арарат Маргарян (1985 г.р.).
Согласно информации, пострадавший госпитализирован в «Медицинский центр Республиканский». Врачи оценивают его состояние как средней степени тяжести.