Սպորտ 09:47 24/06/2019 Հայաստան
Մինսկում (Բելառուս) ընթացող Եվրոպական խաղերի մրցումային երրորդ օրը՝ հունիսի 23-ին, պայքարի էր դուրս եկել բռնցքամարտիկ Անուշ Գրիգորյանը (51 կգ)։ ՀԱՕԿ կայքի հաղորդմամբ, Անուշը պայքարը սկսել էր 1/8 եզրափակիչից՝ մրցելով Չեխիայի ներկայացուցիչ Նելա Ֆրեյհերովայի հետ և 5։0 հաշվով հաղթանակ տոնել։
Այս քաշային կարգի 1/4 եզրափակիչի մենամարտերը կայանալու են հունիսի 26-ին։ Անուշը մրցելու է Լեհաստանի ներկայացուցիչ Սանդրա Դրաբիկի հետ։
Հունիսի 23-ին հայ բռնցքամարտիկներից ռինգ էին դուրս եկել նաև Արման Դարչինյանը (75 կգ) և Արթուր Հովհաննիսյանը (49 կգ)։ Դարչինյանը պարտվել է 1/8 եզրափակիչում, իսկ Հովհաննիսյանը՝ հաղթել և դուրս եկավ 1/4 եզրափակիչ։

Sport 15:07 24/06/2019 Armenia
Armenian boxer Anush Grigoryan on Sunday started her performance on the third day of the European Games underway in Minsk, Belarus.
Anush entered the tournament from the 1/8 finals competing with Czech Nela Freiherrova and took a 5-0 victory over her opponent.
The final bouts of this weight category will be held on June 26, with Anush set to face Poland’s Sandra Drabik, the National Olympic Committee reported.
On June 23 Armenian boxers Arman Darchinyan (75 kg) and Arthur Hovhannisyan (49 kg) also started their performances.
Darchinyan lost in the 1/8 finals, while Hovhannisyan won the boat to be qualified for the 1/4 finals.