Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը կներկայացնի Բրուքների 4-րդ սիմֆոնիան
Հուլիսի 9-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը հանդես կգա 2018-2019 համերգաշրջանի փակման համերգով։ Ունկնդիրները հնարավորություն են ունենալու վայելելու դասական արվեստի լավագույն ստեղծագործություններից մեկը. նվագախումբը, գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր
Նվագախմբի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ Սերգեյ Սմբատյանի գլխավորությամբ, առաջին անգամ կատարելու է ավստրիացի կոմպոզիտոր Անտոն Բրուքների 4-րդ սիմֆոնիան:
Անտոն Բրուքներն այն կոմպոզիտորներից է, ով ճամաչման է հասել ստեղծագործական կյանքի մայրամուտին: Երգահանի ստեղծագործական ժառանգության հիմնական մասը կազմում է սիմֆոնիկ և հոգևոր երաժշտությունը։ Առաջին նշանակալի ստեղծագործությունը Բրուքները գրել է մոտ 40 տարեկանում։

Культура 11:08 01/07/2019 Армения
Государственный симфонический оркестр Армении 9 июля в концертном зале имени Арама Хачатуряна выступит с заключительным концертом сезона 2018-2019 гг. У зрителей будет возможность насладиться одним из лучших произведений классического искусства.
Как сообщает пресс-служба симфонического оркестра, под руководством Сергея Смбатяна оркестр впервые исполнит Симфонию № 4 композитора Антона Брукнера.
Антон Брукнер из тех композиторов, который стал известным на закате своей жизни. Основную часть творчества композитора составляет симфоническая и духовная музыка. Первое значительное произведение было написано Брукнером, когда ему было около сорока. Известность пришла поздно, когда композитору было около шестидесяти лет.