Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը կներկայացնի Բրուքների 4-րդ սիմֆոնիան
Հուլիսի 9-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը հանդես կգա 2018-2019 համերգաշրջանի փակման համերգով։ Ունկնդիրները հնարավորություն են ունենալու վայելելու դասական արվեստի լավագույն ստեղծագործություններից մեկը. նվագախումբը, գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր
Նվագախմբի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ Սերգեյ Սմբատյանի գլխավորությամբ, առաջին անգամ կատարելու է ավստրիացի կոմպոզիտոր Անտոն Բրուքների 4-րդ սիմֆոնիան:
Անտոն Բրուքներն այն կոմպոզիտորներից է, ով ճամաչման է հասել ստեղծագործական կյանքի մայրամուտին: Երգահանի ստեղծագործական ժառանգության հիմնական մասը կազմում է սիմֆոնիկ և հոգևոր երաժշտությունը։ Առաջին նշանակալի ստեղծագործությունը Բրուքները գրել է մոտ 40 տարեկանում։

Culture 11:31 01/07/2019 Armenia
The Armenian State Symphony Orchestra will close the 2018-2019 season with a concert at Aram Khachaturian Concert Hall in Yerevan, Armenia’s capital, on 9 July.
The concert will give the audience an exceptional opportunity to enjoy one of the best pieces of classical music, the State Symphony Orchestra’s press service reported.
The orchestra, under the baton of its artistic director and principal conductor Sergey Smbatyan is set to perform Symphony No. 4 by Austrian composer Anton Bruckner.
Anton Bruckner became famous at the end of his artistic life and composing career. The composer's heritage mainly consists of symphonies, masses and motets. Anton Bruckner composed his most prominent work at the age of 40.