Քաղաքական 18:42 03/07/2019 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 2-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Մհեր Օհանյանն ազատվել է Մարտունու շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ Բակո Սահակյանը հաստատել է Կառավարության մեկ այլ որոշում, համաձայն որի՝ Արարատ Մելքումյանը նշանակվել է Մարտունու շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Հուլիսի 3-ին Բակո Սահակյանն այցելել է Մարտունի քաղաք և շրջվարչակազմի աշխատակիցներին ու պատասխանատուներին ներկայացրել Արարատ Մելքումյանին ` նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:

Арарат Мелкумян назначен на должность главы администрации Мартунинского района НКР
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян утвердил решение правительства об освобождении Мгера Оганяна от должности руководителя администрации Мартунинского района по собственному заявлению. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно информации, президент Бако Саакян утвердил другое решение правительства, согласно которому Арарат Мелкумян назначен на должность руководителя администрации Мартунинского района.
3 июля Бако Саакян посетил город Мартуни и представил сотрудникам и ответственным работникам районной администрации Арарата Мелкумяна, пожелав ему плодотворной работы.