Քաղաքական 18:42 03/07/2019 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 2-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Մհեր Օհանյանն ազատվել է Մարտունու շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ Բակո Սահակյանը հաստատել է Կառավարության մեկ այլ որոշում, համաձայն որի՝ Արարատ Մելքումյանը նշանակվել է Մարտունու շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Հուլիսի 3-ին Բակո Սահակյանն այցելել է Մարտունի քաղաք և շրջվարչակազմի աշխատակիցներին ու պատասխանատուներին ներկայացրել Արարատ Մելքումյանին ` նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:

Politics 19:20 03/07/2019 Armenia
Artsakh Republic President Bako Sahakyan approved the Government’s decision on releasing Mher Ohanyan from the post of the head of the Martouni regional administration upon his own request, Information department at the President’s Office reported.
President Sahakyan approved another decision of the Government according to which Ararat Melkoumyan was appointed head of the Martouni regional administration.
On 3 July Bako Sahakyan visited the town of Martouni and introduced Ararat Melkoumyan to the regional administration’s staff and responsible officials wishing him productive work.