Լրագրողը պարզել է, թե ինչպիսի տեսք ունի Բենքսին
ITV London հեռուստաալիքը գտել է 2003 թվականի արխիվային հարցազրույց երիտասարդ մարդու հետ, որը, հնարավոր է, հենց անանուն փողոցային հայտնի նկարիչ Բենքսին է։
Ռիա նովոստին, հղում անելով The Guardian-ին, գրում է, որ նկարիչը, ում դեմքը մասամբ փակ է մարզական շապիկով և գլխարկով, ամենայն հավանականությամբ, Բենքսին է, որովհետև կադրերում երևում է, թե ինչպես է նա նկարում պատին և աշխատում է երեխայի գրաֆիտիի վրա։ Այնուհետև այդ աշխատանքները ճանաչվել են Բենքսիի և ներկայացվել են նրա ցուցահանդեսներում։
Տեսանյութի մասին մոռացվել է և հայտնաբերվել 16 տարի անց, երբ լրագրող Ռոբերտ Մերֆին նկարչի մասին տեղեկատվություն էր հավաքում։

Общество 09:38 05/07/2019 В мире
Телеканал ITV London нашел архивное интервью 2003 года с молодым человеком, который, возможно, является самым известным анонимным уличным художником Бэнкси. Об этом сообщает РИА Новости
Художник, чье лицо частично закрыто футболкой и кепкой, скорее всего, был Бэнкси, потому что на кадрах видно, как он рисует черное насекомое на стене и работает над граффити ребенка, играющего в кубики с алфавитом, из букв на которых складываются слова Kill more. Обе работы позже были признаны Бэнкси и участвовали в его выставках.
О видео забыли и обнаружили спустя 16 лет, когда репортер Роберт Мерфи собирал информацию о художнике.