Հասարակություն 11:37 08/07/2019 Հայաստան
Մի շարք քաղաքացիներ Երևանի Արշակունյաց փողոցից աղբ են բերել Երևանի քաղաքապետարանի դիմաց՝ հանձնելու քաղաքապետարանին:
«Աղբը հանձնում ենք Երևանի քաղաքապետարանին» ակցիայի մասնակից Երևանի ավագանու նախկին անդամ Սոնա Աղեկյանն ասաց, որ բնակիչների հորդորով եղել են Արցակունյանց պողոտայում, 21-րդ օրն էր  աղբադույլերը չէին մաքրվել, պատկան մարմինները, Երևանի քաղաքապետարանը ցուցաբերում են անգորոծություն։
Նրանք աղբը լցրեցին քաղաքապետարանի մուտքի մոտ՝ «վայելեք այս ամենը»։
«Դուք ավելի վատին պատրաստվեք»,- ասում էին ակցիայի մասնակիցները։
«Ֆիքսեք, որ Երևանի համայնքի կոմունալ վարչության պետը փախնում է»,- ասաց Սոնա Աղեկյանը։
Ոստիկանության ակցիայի երեք մասնակիցներին տարել է ոստիկանական բաժին։ Ս. Աղեկյանի հարցին, թե ինչո՞ւ եք տանում, ոստիկաններից մեկն ասաց՝ ոստիկանի օրինական պահանջը չկատարելու, դիտավորյալ գույքը վնասելու համար։
Panorama.am-ը  ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից տեղեկացավ, որ Երևանի քաղաքապետարանի մոտից այսօր ութ քաղաքացի խուլիգանություն կատարելու կասկածանքով բերման է ենթարկվել ոստիկանության Կենտրոնական բաժին։

Society 13:36 08/07/2019 Armenia
A group of Yerevan residents staged a protest outside the Municipality building over poor waste management in the capital.
The citizens collected the garbage from Arshakunyats Street and dumped it at the entrance of the city hall, shouting “enjoy it all.”
A participant of the campaign “Handing over trash to the Yerevan Municipality”, Sona Aghekyan, who previously served as a Council of Elders member, stated that the garbage has not been removed from the containers on the street for 21 days already. She accused the Municipality of inaction.
“Be prepared for the worst,” one of the protesters said.
Aghekyan said police officers have detained three of the participants for ‘failing to obey their lawful demands and intentionally damaging property.’
Meanwhile, the Armenian Police told Panorama.am seven citizens have been detained on suspicion of ‘hooliganism’.