Հասարակություն 11:37 08/07/2019 Հայաստան
Մի շարք քաղաքացիներ Երևանի Արշակունյաց փողոցից աղբ են բերել Երևանի քաղաքապետարանի դիմաց՝ հանձնելու քաղաքապետարանին:
«Աղբը հանձնում ենք Երևանի քաղաքապետարանին» ակցիայի մասնակից Երևանի ավագանու նախկին անդամ Սոնա Աղեկյանն ասաց, որ բնակիչների հորդորով եղել են Արցակունյանց պողոտայում, 21-րդ օրն էր  աղբադույլերը չէին մաքրվել, պատկան մարմինները, Երևանի քաղաքապետարանը ցուցաբերում են անգորոծություն։
Նրանք աղբը լցրեցին քաղաքապետարանի մուտքի մոտ՝ «վայելեք այս ամենը»։
«Դուք ավելի վատին պատրաստվեք»,- ասում էին ակցիայի մասնակիցները։
«Ֆիքսեք, որ Երևանի համայնքի կոմունալ վարչության պետը փախնում է»,- ասաց Սոնա Աղեկյանը։
Ոստիկանության ակցիայի երեք մասնակիցներին տարել է ոստիկանական բաժին։ Ս. Աղեկյանի հարցին, թե ինչո՞ւ եք տանում, ոստիկաններից մեկն ասաց՝ ոստիկանի օրինական պահանջը չկատարելու, դիտավորյալ գույքը վնասելու համար։
Panorama.am-ը  ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից տեղեկացավ, որ Երևանի քաղաքապետարանի մոտից այսօր ութ քաղաքացի խուլիգանություն կատարելու կասկածանքով բերման է ենթարկվել ոստիկանության Կենտրոնական բաժին։

Общество 13:09 08/07/2019 Армения
Группа граждан принесла собранный с проспекта Аршакуняц в Ереване мусор к зданию мэрии с целью передать мусор в столичную администрацию.
Участник акции «Передаем мусор в мэрию Еревана», экс-член Совета старейшин Еревана Сона Агекян отметила, что по призыву жильцов они прибыли на проспект Аршакуняц, поскольку мусор не убирается уже 21 день, правомочные органы, мэрия Еревана демонстрируют бездействие и никак не реагируют.
Активисты выбросили мусор перед зданием мэрии, отметив: «Наслаждайтесь этим всем».
«Готовьтесь к худшему», – отмечают участники акции.
Отметим, что трое из участников акции протеста были подвергнуты приводу в одно из отделений Полиции. На вопрос С. Агекян, почему участники акции были подвергнуты приводу, сотрудник полиции ответил, что это сделано из-за невыполнения законного требования полицейского, умышленной порчи имущества.
Корреспондент Panorama.am в пресс-службе Полиции РА узнал, что восемь граждан были подвергнуты приводу в отделение полиции «Кентрон» по подозрению в совершении хулиганства.