Հասարակություն 15:00 08/07/2019 Հայաստան
Շտապօգնության ծառայության մեքենայով Վրաստանից Հայաստան են տեղափոխվել արդեն իսկ 3 քաղաքացի: ԱՆ-ից հայտնում են, որ նրանցից 2-ը տեղափոխվել է «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն. 1-ի վիճակը բժիշկները գնահատում են միջին ծանրության, իսկ մյուսինը` ծանր:
Ըստ աղբյուրի՝ տուժածներից մեկը տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն` նրա վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ հուլիսի 7-ին, ժամը 08:10-ին Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից տեղեկություն է ստացվել, որ ժամը 06։00-ի սահմաններում Թբիլիսի-Սենակ-Լեսելիձե ավտոճանապարհի 100-րդ կմ-ին «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Ա.Մ., 1977 թ.) բախվել է արգելապատնեշին և բռնկվել։ Ավտոմեքենայից դուրս հայտնաբերվել են Ռ.Հ.-ի (1979 թ.), Ա.Մ.-ի (2008 թ.) և Է.Մ.-ի (2003 թ.) դիերը: ՃՏՊ-ի հետևանքով տուժած 5 քաղաքացի հոսպիտալացվել են Քարելիի և Գորիի բժշկական կենտրոններ:

Общество 15:23 08/07/2019 В мире
На машине «Скорой помощи» из Грузии в Армению привезены уже 3 граждан. Как сообщают из Минздрава РА, 2 из них были доставлены в медцентр «Сурб Аствацамайр» (Св. Богородицы). Состояние одного из них врачи оценивают как средней тяжести, второго – как тяжелое.
Еще один пострадавший был доставлен в медцентр «Сурб Григор Лусаворич», его состояние оценивается как средней тяжести.
Ранее сообщалось, что 7-го июля в 08:10 из департамента ЧС МВД Грузии была получена информация о том, что в 06:00 на 100-м километре автодороги Тбилиси-Сенак-Леселидзе автомобиль марки Mercedes (водитель А. М., 1977 г.р.) врезался в придорожный барьер и загорелся.
Неподалеку от автомобиля были найдены тела граждан Р. Г. (1979 г. р.), А. М. (2008 г. р.) и Э. М. (2003 г. р.). Пострадавшие А. М. (1977 г. р.), Р. М. (2006 г. р.), М. М. (1988 г. р.), Л. М. (2002 г. р.) и М. М. (2005 г. р.) были госпитализированы в медицинские центры городов Карели и Гори.