Հայկ Սարգսյանը վեց հայց է ներկայացրել ԶԼՄ-ների նկատմամբ
«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպումը սկսեց ներողություններ խնդրելով՝ զանգերին չի պատասխանել ու մուգ ակնոցներով է ներկայացել։ Երկու դեպքում էլ պատճառը նույնն է՝ ձախ աչքն է վիրահատել։
«Ներողություն եմ խնդրում մեր հայրենակիցներից, ովքեր հնարավոր է չկարողանան տեսնել իմ աչքերը»,-ասաց նա։
Անցնելով բուն թեմային՝ նախագահական նստավայրում երիտասարդ աղջիկների ու տղաների սեղանակցությամբ լուսանկարների հրապարակմանն ու դրան վերաբերող հրապարկլումներին, պատգամավորը հայտարարեց՝ վեց հայց է ներկայացրել դատարան՝ ԶԼՄ-ներից պահանջելով վնասի փոխհատուցում, ինչպես ինքը որակեց, իրեն զրպարտելու համար։
«Մի քանի հարյուրավոր նման դեպքեր կար, որոնցով արժեր ու կարելի էր դիմել դատարան, բայց վերջերս եմ սկսել նման կերպ մտածել ու նման միտք ունենալ, որովհետև մտածել եմ, սա ուղղորդված չէ ու որոշ ժամանակ անց կանցնի, բայց տեսել եմ, որ այլ տարբերակ չկա»,-ասաց նա։

Право 15:40 09/07/2019 Армения
Депутат Национального Собрания Армении от фракции «Мой шаг» Айк Саркисян сегодня встречу с журналистами начал с извинений, поскольку не отвечал на звонки и пришел в темных очках. В обоих случаях причина одна – он прооперировал правый глаз.
«Приношу извинения нашим соотечественникам, которые возможно не смогут увидеть мои глаза», – отметил он.
Обратившись к скандальной теме, к публикации фото/видео девушек и парней в президентской резиденции, депутат отметил, что уже представил 6 исков в суд в отношении СМИ с требованием возмещения ущерба, как он сам квалифицировал, за клевету.
«Существует несколько сот подобных случаев, с которыми стоило и можно было бы обратиться в суд, но я начал думать так в последнее время, поскольку думал, что это делается нецеленаправленно, и спустя некоторое время пройдет, но вижу, что других вариантов нет», – отметил он.
Отметим, что Айк Саркисян представил иски в отношении следующих СМИ: newspress.am, Hraparak.am и «Иравунк».