Սպիտակ-Գյումրի ճանապարհին տեղի ունեցած վթարի հետևանքով մեկ մարդ զոհվել է
Երեկ երեկոյան Սպիտակ-Գյումրի ավտոճանապարհի 2-րդ կմ-ին բախվել են «ՎԱԶ-2101» (վարորդ՝ Ա.Մ., ծնված 1947 թ.) և «ԳԱԶ-24» (վարորդ՝ Վ.Ա., ծնված 1988 թ.) մակնիշների ավտոմեքենաները:
ԱԻ նախարարությունից հայտնում են, վթարի հետևանքով Ա.Մ.-ն տեղում մահացել է:
Մինչ փրկարարների՝ կանչի վայր հասնելը Լ.Մ.-ն (ծնված 1949 թ.), տեղափոխվել է Սպիտակի ԲԿ, որտեղ բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:
Փրկարարները Ռ.Փ.-ին (ծնված 1974 թ.) և Գ.Հ.-ին (ծնված 1963 թ.) մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենային: Տուժածները հոսպիտալացվել են Սպիտակի ԲԿ, որտեղ բժիշկները նրանց առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:
Փրկարարները վարորդի դին մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենային, հոսանքազրկել ավտոմեքենաները և փակել գազի բալոնների փականները:

Society 13:04 10/07/2019 Armenia
A car crash on an Armenian highway on Tuesday evening killed a driver and wounded several other passengers, the Ministry of Emergency Situations reported.
A VAZ 2101 collided with a GAZ 24 on Spitak-Gyumri highway, as a result of which the driver of VAZ 2101, whose identity isn’t disclosed, died on the spot.
Before rescuers arrived, a wounded passenger had been taken to Spitak Medical Center through the efforts of local residents.
Rescuers took two other wounded passengers to an ambulance. The health condition of the injured also hospitalized at Spitak Medical Center are assessed as satisfactory.