Սպիտակ-Գյումրի ճանապարհին տեղի ունեցած վթարի հետևանքով մեկ մարդ զոհվել է
Երեկ երեկոյան Սպիտակ-Գյումրի ավտոճանապարհի 2-րդ կմ-ին բախվել են «ՎԱԶ-2101» (վարորդ՝ Ա.Մ., ծնված 1947 թ.) և «ԳԱԶ-24» (վարորդ՝ Վ.Ա., ծնված 1988 թ.) մակնիշների ավտոմեքենաները:
ԱԻ նախարարությունից հայտնում են, վթարի հետևանքով Ա.Մ.-ն տեղում մահացել է:
Մինչ փրկարարների՝ կանչի վայր հասնելը Լ.Մ.-ն (ծնված 1949 թ.), տեղափոխվել է Սպիտակի ԲԿ, որտեղ բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:
Փրկարարները Ռ.Փ.-ին (ծնված 1974 թ.) և Գ.Հ.-ին (ծնված 1963 թ.) մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենային: Տուժածները հոսպիտալացվել են Սպիտակի ԲԿ, որտեղ բժիշկները նրանց առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:
Փրկարարները վարորդի դին մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենային, հոսանքազրկել ավտոմեքենաները և փակել գազի բալոնների փականները:

Общество 10:50 10/07/2019 Армения
Накануне, 9 июля, в 19:55, в службу «911» министерства по чрезвычайным ситуациям Армении поступило сообщение о том, что на автодороге Спитак-Гюмри произошло ДТП, есть пострадавшие, необходима помощь спасателей.
Выяснилось, что на 2-м километре автодороги Спитак-Гюмри столкнулись автомобили марок «ВАЗ-2101» (водитель А. М., 1947 г. р.) и «ГАЗ-24» (водитель В. А., 1988 г. р.). Водитель автомобиля марки «ВАЗ-2101» А. М. скончался на месте.
До прибытия спасателей на место происшествия Л. М. (1949 г. р.) был доставлен в медицинский центр города Спитак. Состояние здоровья пострадавшего врачи оценили как удовлетворительное.
Спасатели донесли пострадавших Р. Ф. (1974 г. р.) и Г. Х. (1963 г. р.) до машины скорой помощи. Состояние здоровья пострадавших врачи оценили как удовлетворительное.
Спасатели донесли тело водителя до машины скорой помощи, обесточили автомобили и перекрыли подачу топлива.