Իրավունք 13:52 10/07/2019 Հայաստան
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցներն բողոքի ակցիան են նախաձեռնել՝ ի աջակցություն երկրորդ նախագահի։ Նրանք պահանջում են ազատ արձակել կալանավորված Քոչարյանին։
Ակցիայի մասնակիցները  Հյուսիսային պողոտայից ցուցապաստառներով և «Քոչարյան հերոս» վանկարկումներով  շարժվեցին դեպի կառավարության շենքի մոտ, որտեղ տեղի էր ունենում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի մամուլի ասուլիսը։
Ոստիկանները  թույլ չտվեցին մոտենալ շենքին, ինչի պատճառով ակցիայի մասնակիցները հեռացան ու հավաքն անցկացրեցին Ազգային պատկերասրահի շենքի հարևանությամբ։
Ասուլիսի ավարտից հետո  Նիկոլ Փաշինյանը Դոնալդ Տուսկի հետ դուրս եկան կառավարության շենքից, Աբովյան փողոցով բարձրացան դեպի վեր, իսկ այդ ընթացքում ակցիայի մասնակիցները բարձրաձայնում էին իրենց պահանջները, նրանցից մեկն էլ Փաշինյանին խորհուրդ տվեց չվախենալ իր ժողովրդից։
Ավելի ուշ ակցիայի մասնակիցների ու ոստիկանների միջև քաշքշուկ սկսեց, մասնակիցներից մի քանիսի ձեռքերը ոլորելով ոստիկանները նրանց մեքենա նստացրեցին։ Դրան ի պատասխան բողոքի ակցիայի մասնակիցները բղավեցին՝ ամոթ, ամոթ, ապա հայտարարեցին, որ ոստիկանները չարաշահում են իրենց լիազորությունները։

Общество 14:29 10/07/2019 Армения
Сторонники второго президента Армении Роберта Кочаряна инициировали акцию протеста – в поддержку экс-президента. Они требуют освободить арестованного Р.Кочаряна.
Участники акции с Северного проспекта Еревана, держа в руках плакаты и скандируя «Кочарян – герой», двинулись к зданию правительства, где с заявлениями для прессы выступали премьер-министр Армении Никол Пашинян и  глава Евросовета Дональд Туск.
Служащие Полиции не позволили приблизиться к зданию правительства, из-за чего участники акции продолжили собрание возле здания Национальной галереи.
Выступив с заявлениями для прессы, Никол Пашинян и Дональд Туск вышли из здания правительства, направившись к улице Абовяна, а за это время участники акции озвучивали свои требования, а один из них посоветовал главе армянского правительства не бояться своего народа.
Позднее между участниками акции и полицейскими начались стычки, нескольких активистов стражи правопорядка посадили в машины. В ответ на это участники акции начали скандировать: «Позор! Позор!». Затем заявили, что полицейские злоупотребляют своими полномочиями.