ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:50 25/07/2019 Հայաստան
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ»  օրաթերթի տեղեկություններով` նախօրեին ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության մի խումբ պատգամավորներ գնացել են Երևանի քաղաքապետարան` Հայկ Մարությանի հետ հանդիպման:
Մենք տեղեկացանք, որ հանդիպման ֆորմատը «փակ» է եղել, հանդիպումն էլ նախաձեռնել են իմքայլականները: Իշխանական պատգամավորները փորձել են Հայկ Մարությանից պարզել այն հարցերը, որոնք այս ժամանակահատվածում անհանգստացնում են երևանցիներին: Բայց երբ քննադատական որևէ խոսք կամ դժգոհություն է հնչել, քաղաքապետ Հայկ Մարությանը չի ընդունել դրանք` հավաստիացնելով, որ այն օպերատիվությամբ և արդյունավետությամբ, որ աշխատում է քաղաքապետարանը, ուղղակի անպատկերացնելի է, և սրանից ավել անհնար է ներկայիս օրենսդրության պայմաններում:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ հանդիպմանը ներկա է գտնվել պատգամավորներից Մերի Գալստյանը, որը մեզ հետ զրույցում հայտարարեց. «Մենք ուղղակի փորձել ենք հասկանալ օրենսդիր-քաղաքապետարան աշխատանքները, ինչպես կարելի է արդյունավետ կազմակերպել օրենսդրական դաշտում լուծումներ տալու համար»:

Пресса дня 11:38 25/07/2019 Армения
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что накануне группа депутатов от фракции «Мой шаг» отправилась в мэрию Еревана на встречу с Айком Марутяном.
«Мы узнали, что формат встречи был закрытым, инициировали ее представители блока "Мой шаг". Депутаты от правящего блока пытались получить у Айка Матукяна ответы на вопросы, которые в последнее время часто волнуют жителей столицы. Однако мэр Айк Марутян не принял озвученную ими критику и недовольство, заверив, что мэрия работает с такой оперативностью и эффективностью, что просто представить невозможно и в условиях нынешнего законодательства достичь большего нельзя», - пишет издание.
Как отмечает издание, на встрече присутствовала депутат Мери Галстян, которая в беседе с корреспондентом газеты подтвердила эту информацию. «Мы просто пытались понять, как можно организовать работу между мэрией и законодательным органом, чтобы сделать ее более эффективной», - сказала она.