Շուշիում վթարի հետևանքով հինգ մարդ է մահացել
Այսօր՝ ժամը 16:30-ին, «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ Գորիս-Ստեփանակերտ ավտոճանապարհի 77-րդ կմ-ին՝ Արցախի հանրապետության Շուշի քաղաքի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ:
ԱԻ նախարարությունից հայտնում են, որ «ԳԱԶ-3110» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Ա.Հ., ծնված 1992 թ.) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և մոտ 80 մետր գլորվել ձորը:
Սյունիքի մարզի Տեղ գյուղի բնակիչները՝ վարորդը և ուղևորները՝ Ն.Գ.-ն (ծնված 1994 թ.), Ռ.Ա.-ն (ծնված 1982 թ.), Ս.Բ.-ն (ծնված 1961 թ.), Ա.Ա.-ն (ծնված 1958 թ.), տեղում մահացել են:

Общество 18:28 26/07/2019 НКР
Сегодня, 26-го июля, в 16:30 в службу «911» министерства по чрезвычайным ситуациям Армении поступила информация о том, что на 77-м км дороги Горис-Степанакерт – недалеко от города Шуши Республики Арцах (НКР), произошло ДТП: автомобиль марки «ГАЗ-3110» (водитель А.А., 1992 г.р.) выехал за пределы проезжей части дороги и скатился в ущелье – примерно на 80 м.
Жители села Тех Сюникской области Армении – водитель и пассажиры – Н.Г. (1994 г.р.), Р.А. (1982 г.р.), С.Б. (1961 г.р.), А.А. (1958 г.р.) – скончались на месте.
Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, на месте происшествия работают 4 боевых расчета, будет предоставлена дополнительная информация.