ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 10:04 26/07/2019 Հայաստան
«Հրապարակ». Պատվիրակության մի մասը վերադարձել է, իսկ Արարատ Միրզոյանը՝ իր սիրելիների հետ, շարունակում է «վոյաժներն» ԱՄՆ-ում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, հուլիսի 14-ից Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել էր ԱՄՆ։ Այցին մենք արդեն անդրադարձել ենք։ Պատվիրակության մի մասն արդեն վերադարձել է, իսկ Արարատ Միրզոյանը՝ իր սիրելիների հետ, շարունակում է «վոյաժներն» ԱՄՆ-ում։
Մենք պարզեցինք, որ Միրզոյանը նախապես պլանավորել է, որ իր հետ մինչև վերջ՝ հուլիսի 26-ը, պետք է մնան ԼՀԿ ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ, իմքայլական Աննա Կարապետյանը, իսկ ԲՀԿ-ական Արման Աբովյանին ու Լիլիթ Մակունցին մոտ մեկ շաբաթ առաջ տուն են ուղարկել։ Ի դեպ, այցը բաժանվել է երեք մասի․ Մակունցն ու Աբովյանը մասնակցել են միայն առաջին մասի հանդիպումներին՝ 14-18-ը, Վաշինգտոնում։ Հուլիսի 19-21-ը Միրզոյանը եղել է Բոստոնում, կոնկրետ 20-ին հանդիպել է հայ համայնքի հետ, իսկ հուլիսի 25-26-ը, ըստ պաշտոնական լրահոսի, նա պետք է լինի Նյու Յորքում:
Սակայն Բոստոնի հայ համայնքի հետ հանդիպումից հետո ԱԺ կայքում որևէ հաղորդագրություն այլևս չկա ԱԺ նախագահի հանդիպումների մասին։ Ուշագրավ է, որ Մարուքյանը երեկ խուսափեց հարցից՝ ինքն ԱՄՆ-ո՞ւմ է, թե՞ ոչ։ Ասաց միայն, որ իր մասնակցությամբ այցն ավարտվել է հուլիսի 18-ին»:

Пресса дня 12:03 26/07/2019 Армения
«Грапарак»: Часть делегации вернулась, а Арарат Мирзоян продолжает «вояж» в США со своими фаворитами
Газета «Грапарак» пишет, что как известно, с 14-го июля делегация во главе с председателем Национального Собрания Араратом Мирзояном отбыла в США. Часть делегации уже вернулась в Армению, а Арарат Мирзоян – со своими фаворитами – продолжает «вояж» в США.
«Мы выяснили, что Мирзоян заранее запланировал, что вместе с ним до конца – 26 июля –  останутся председатель партии "Светлая Армения" Эдмон Марукян, заместитель председателя постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам, депутат от правящего блока "Мой шаг" Анна Карапетян. А депутата фракции "Процветающая Армения" Армана Абовяна и Лилит Макунц он около недели назад отправил домой. Кстати, визит состоял из трех частей: Макунц и Абовян участвовали только во встречах первой части – 14-18 июля в Вашингтоне. 19-21 июля Мирзоян находился в Бостоне, конкретно 20-го июля он встретился с представителями армянской общины, а 25-26 июля, согласно официальным новостям, он должен находиться в Нью-Йорке.
Однако после встречи с представителями армянской общины Бостона на официальном сайте Национального Собрания какой-либо информации о встречах спикера парламента нет. Примечательно, что вчера Эдмон Марукян попытался избежать ответа на вопрос, он в США или нет. Марукян лишь сказал, что визит с его участием завершился 18-го июля», - пишет газета.