Տոկիո-2020-ը նորարարական փոխադրամիջոցներ կունենա
Օլիմպիական խաղերի գործընկեր «Տոյոտա» ընկերությունը տրանսպորտային նոր միջոց է նախագծել հենաշարժողական խնդիրներ ունեցող մարդկանց համար, որը նրանց կհասցնի Տոկոի-2020-ի ցանկացած մրցատեղի:
«Տոյոտան» իր կարգախոսի համաձայն` «Շարժունակություն բոլորի համար», տեխնոլոգիական նորարարություններ է ստեղծում: «Տոյոտան» մոտ 200 էլեկտրական փոխադրամիջոց կտրամադրի Տոկիո-2020-ին, որոնք կարող են մեկ լիցքավորմամբ 100 կմ հեռավորություն անցնել: Նոր տեխնոլոգիան կօգնի հասցնել արտանետումները շատ ցածր մակարդակի:
Հունիսին «Տոյոտան» ութ մեքենա էր նվիրել ՄՕԿ-ին, որոնք աշխատում են ջրածնով` առանց արտանետման:
Ավելի վաղ «Տոյոտան» ներկայացրել էր չորս ռոբոտ, որոնք օգնելու են մարզիկներին և այցելուներին Օլիմպիական խաղերի ընթացքում:

Sport 10:05 30/07/2019 Armenia
Olympic Games partner Toyota has developed a new vehicle for people with mobility impairments to take them to any venue of Tokyo 2020, the Armenian National Olympic Committee's press service reported.
According to its concept “Mobility for All”, Toyota creates technological innovations. Toyota will allocate approximately 200 electric vehicles which can travel 100 km on a single charge. The new technology will help to reduce the emissions to a low level.
In June Toyota has presented eight zero-emmission hydrogen fuel cars to the IOC.
Earlier Toyota presented four robots that would help athletes and visitors during the Olympic Games.