Հասարակություն 12:24 31/07/2019 Հայաստան
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն հուլիսի 29-ին աշխատանքային այցով եղել է հանրապետության հյուսիսարևելյան սահմանագոտում տեղակայված զորամասերում և մարտական հենակետերում:
ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանին զեկուցվել է սահմանագոտում տիրող օպերատիվ իրավիճակի, անձնակազմի ֆիզիկական, մարտական ու բարոյահոգեբանական պատրաստության մակարդակի, մարտական հերթապահության կրման պայմանների, առաջնագծում իրականացված ինժեներական և ամրաշինական աշխատանքների, ստորաբաժանումներին առաջադրված խնդիրների մասին:
Հենակետերից մեկում ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետը ճաշել է մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների հետ, ստուգել դիրքապահներին տրամադրվող սննդամթերքի որակը:
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը խրախուսել է մարտական հերթապահություն կրման ընթացքում առավել աչքի ընկած զինծառայողներին, մաղթել խաղաղ ու անվտանգ ծառայություն:
Առաջնահերթ լուծում պահանջող հարցերի վերաբերյալ ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետը հանձնարարականներ է տվել պատասխանատու ստորաբաժանումների հրամանատարներին:

Общество 13:11 31/07/2019 Армения
Начальник генерального штаба ВС Армении, генерал-лейтенант Артак Давтян 29 июля с рабочим визитом побывал в воинских частях и боевых опорных пунктах, дислоцированных на северо-восточной границе республики.
Как сообщает пресс-служба Минобороны РА, генерал-лейтенанту АртакуДавтяну было доложено об оперативной ситуации на границе, уровне физической, боевой и морально-психологической подготовки личного состава, условиях несения боевого дежурства, инженерных и укрепительных работах на передовой, задачах, поставленных подразделениям.
В одном из опорных пунктов начальник Генштаба ВС РА пообедал с военнослужащими, несущими боевое дежурство, проверил качество продуктов питания, предоставляемых несущим боевое дежурство военным.
Генерал-лейтенант Артак Давтян  поощрил наиболее отличившихся в ходе несения боевого дежурства военнослужащих, пожелал им мирной и безопасной службы.
Начальник Генштаба ВС РА дал командирам ответственных подразделений поручения касательно вопросов, требующих первоочередного решения.