Հասարակություն 12:59 03/08/2019 Աշխարհում
Սիբիրում և Հեռավոր Արևելքում բռնկված անտառային հրդեհների մարման աշխատանքներում ներգրավված են շուրջ 10 հազար մարդ և 3 հազար միավոր տեխնիկա: Այս մասին գրում է «Ռիա նովոստի»-ն՝ հղում անելով Ռուսաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը։
«Հրդեհների մարմանը մասնակցում են 70 օդանավեր: Նախորդ օրերի ընթացքում օդանավերի միջոցով 993 տոննա ջուր է լցվել այրվող անտառների վրա»,- ասել է գործակալության զրուցակիցը։
Գերատեսչության ներկայացուցիչը նաև հավելել է, որ  526 մարդուց բաղկացած օդային խմբերը և 19 միավոր տեխնիկան պատրաստ վիճակում են գտնվում՝ անհրաժեշտության դեպքում միանալու աշխատանքներին։

В работы по тушению лесных пожаров в Сибири вовлечены около 10 тысяч человек
Порядка 10 тысяч человек и около 3 тысяч единиц техники привлечены для тушения природных пожаров в пяти регионах Сибири и Дальнего Востока, сообщили РИА Новости в пресс-службе МЧС России.
«Общая группировка сил и средств, привлеченная для тушения лесных пожаров, составляет 10 тысяч человек, 2,8 тысячи единиц техники и 70 воздушных судов», – сказал собеседник агентства.
По его словам, за минувшие сутки к тушению природных пожаров от МЧС России привлекались 12 воздушных судов, которые сбросили на очаги пожаров 993 тонны воды.
В готовности к реагированию находятся аэромобильные группировки в составе 526 человек и 19 единиц техники, добавил представитель ведомства.