Հասարակություն 16:40 05/08/2019 Հայաստան
Ոստիկանությունն ահազանգ է ստացել գտնված մարմնի վերաբերյալ։ Նախնական տեղեկություններով`տղամարդու դի է։ Panorama.am-ին հայտնեցին ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից։
Քննչական կոմիտեից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ այս պահին էլ քննչական գործողություններ են իրականացվում։
«Հարուցվել է քրեական գործ քրեական օրենսգրքի 110 հոդվածի 1-ին մասով»,-ասացին կոմիտեից։
Նշենք, որ այդ հոդվածը սահմանում է. «Սպառնալիքի, դաժան վերաբերմունքի կամ անձնական արժանապատվությունը պարբերաբար նվաստացնելու ճանապարհով անձին անուղղակի դիտավորությամբ կամ անզգուշությամբ ինքնասպանության կամ ինքնասպանության փորձի հասցնելը պատժվում է ազատազրկմամբ` առավելագույնը երեք տարի ժամկետով»։
Ավելի վաղ ԱԻ նախարարությունից հայտնել էին, որ այսօր առավոտյան 9-11 ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ Երևան քաղաքի Բուռնազյան փողոցի վերջնամասում՝ ջրանցքում, քաղաքացու դի կա. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական ջոկատը:
Պարզվել է, որ հավանական դին գտնվում է աղբով բարձված ավտոմեքենայում. դուրս բերելու համար փրկարարական աշխատանքների անհրաժեշտություն չկա:

Право 18:19 05/08/2019 Армения
В Полицию Армении поступило сообщение об обнаружении тела в канале. По предварительным данным, обнаружено тело мужчины. Об этом корреспонденту Panorama.am сообщили из пресс-службы полиции.
Из Следственного комитета Рanorama.am сообщили, что по состоянию на данный момент проводятся следственные действия.
«Возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1 ст. 110 УК РА», – сообщили из СК.
Отметим, что статья гласит: «Доведение лица до самоубийства или покушения на самоубийство путем угроз, жестокого обращения или систематического унижения личного достоинства, совершенное с косвенным умыслом или по неосторожности, – наказывается лишением свободы на срок не свыше трех лет».
Ранее из МЧС Армении сообщили, что сегодня утром в службу «911» поступило сообщение, что в канале на улице Бурназян города Ереван обнаружен труп, необходима помощь спасателей.
На место происшествия выехал спасательный отряд центра по осуществлению спасательных работ особого назначения СС МЧС РА.