«Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի առաջատարը ՀՀ զինված ուժերի թիմն է
Օգոստոսի 6-ին անցկացվել է «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի ռազմամարզական «Պրոֆեսիոնալ» մրցաձևի եզրափակիչ` «Բուժօգնության կազմակերպում» մրցափուլը:
Պն մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ մասնակիցներն իրականացրել են պայմանական վիրավորների տարհանում մարտադաշտից և ցուցաբերել առաջին բուժօգնություն: Մրցափուլում հաղթող է ճանաչվել ՀՀ զինված ուժերի հավաքական թիմը:
«Պրոֆեսիոնալ» մրցաձևի բոլոր երեք մրցափուլերի՝ «Կողմնորոշում տեղանքում» «Մարտական պատրաստության համալիր վարժություններ» և «Բուժօգնության կազմակերպում», արդյունքների ամփոփումից հետո «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի առաջատարը ՀՀ զինված ուժերի թիմն է: Երկրորդ տեղում է Ռուսաստանի Դաշնության, երրորդ տեղում՝ Ղազախստանի թիմը:

Society 14:40 07/08/2019 Armenia
The medical aid organization round of the Professional event of the Warrior of Peace competition was held in Armenia on Tuesday as part of the International Army Games.
In a statement on Wednesday, the Defense Ministry said the participants evacuated the “injured” from the battlefield and provided first aid to them. The Armenian army team was named the winner of this round.
After summing up the results of all the three rounds of the Professional competition event testing the participants combat readiness, ability of orientation and organization of medical aid, the Armenian team is leading the Warrior of Peace competition. The teams of Russia and Kazakhstan hold the second and third places, respectively.