ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:47 07/08/2019 Հայաստան
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Երևան-Սևան ճանապարհին օգոստոսի 2-ին տեղի ունեցած պայթյունը ԱԺ նախկին պատգամավոր Մելիք Մանուկյանը «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում տեռոր համարեց։ Հիշեցնենք, որ այդ օրը պայթյուն է եղել ճանապարհի սկզբնամասում գտնվող շշերի գործարանում։ Պայթյունի հետևանքով վնասվել էին ճանապարհածածկույթը և երկու մեքենա։ Մեքենաները պատկանում էին հենց նախկին պատգամավորին, և ապա պարզ դարձավ, որ պայթյունը միտումնավոր է եղել, և պայթուցիկ սարքն էլ հեռակառավարվել է կողքին գտնվող չգործող հյուրանոցից։ Այս գործով արդեն մեղադրանք է առաջադրվել երեք անձի։
Ու մինչ իրավապահները կալանավորվածների հետ բացատրական աշխատանքներ են տանում, «Ժողովուրդ» օրաթերթը զրուցեց ԱԺ նախկին պատգամավոր Մելիք Մանուկյանի հետ` հասկանալու համար, թե ինչ խնդիր է ունեցել նա կալանավորվածների հետ, որ ցանկացել են հենց կամուրջը պայթեցնելու միջոցով իրեն սպանել:
Աժ նախկին պատգամավորը, անդրադառնալով կատարվածին, հայտնեց. «Ես էլ Ձեզ եմ հարց տալիս` ինչի: Այդ մայրուղիով Դուք անցել եք, գիտեք ինչքան մեքենա է անցնում այդ մայրուղիով, բա եթե Դուք անցնեիք այդ մայրուղիով, նման բաների մասին գրե՛ք ...հերիք է ինձ կապեք քրեական թեմաների հետ: Դա միջպետական գլխավոր ճանապարհ է և ամենակարևոր ճանապարհն է. եթե Դուք ինձ ցույց տաք այդպիսի ճանապարհ, մոստ տրաքացնելով մահափորձ անեն, հա, մեքենաներ տրաքացրել են, բայց մոստ... միջպետական ճանապարհին... ես հլը մի կողմ դրած, սա տեռոր է: Առնվազն 100-200 ավտո այդտեղ են եղել, բա որ մեկին մի բան լինե՞ր. որևէ մեկին բան չեղավ, ու լավ է, որ չեղավ: Միջպետական ճանապարհը տրաքացնում եք, այս ինչ եք անում, նման դեպքը լրիվ տեռոր է»։
Մեր այն հարցին` այդ դեպքում ինչու են վերոնշյալ մարդիկ այդ կերպ փորձել իրենից վրեժխնդիր լինել, ԱԺ նախկին պատգամավորը ասաց, որ չգիտի. «Իրենցից պետք է հարցնեք` ինչի, և իրենց ով ասեց` գնացե՛ք արեք. ես այդ հարցերի պատասխանը չունեմ, ես այդ հարցի դեպքում միայն այս պատասխանը ունեմ, որ այդ մարդիկ պետք է ասեն` և՛ պետության, և՛ իմ դեմ ինչի համար են նման բան արել, կամ իրենց ով է կազմակերպել, որ գան նման բան անեն: Վերջ, է՛լ որևէ բան չեմ կարող ասել»։

Пресса дня 11:59 07/08/2019 Армения
Бывший депутат парламента Армении Мелик Манукян считает взрыв на трассе Ереван-Севан 2 августа просто террором, пишет газета «Жоховурд».
Напомним, в этот день на трассе, близ завода по производству стеклотары, прогремел взрыв. В результате взрыва были повреждены дорожное покрытие и две машины, которые принадлежали бывшему депутату. Затем выяснилось, что взрыв был преднамеренным, и взрывное устройство дистанционно управлялось из находящейся рядом недействующей гостиницы. В рамках возбужденного по факту уголовного дела обвинения предъявлены трем лицам.
И пока правоохранители проводят с арестованными следственные мероприятия, издание побеседовало с бывшим депутатом парламента Армении Меликом Манукяном, чтобы понять, какие у него были проблемы с арестованными и почему они хотели убить его.
Бывший депутат парламента, обратившись к произошедшему инциденту, заявил:
«Я тоже задам вам вопрос: почему? Вы сами проезжали по этой трассе, знаете, сколько машин там едет. А если бы Вы проезжали по этой трассе... Вот о таких вещах и пишите. Хватит связывать мое имя с криминальными темами. Это главная межгосударственная магистраль, и очень важная трасса. Можете показать мне такую дорогу, где подрывая мост, совершали покушение… да, машины взрывали, но мост на межгосударственной трассе… ладно, если даже речь не обо мне, но это террор. Там было как минимум 100-200 машин, а если бы с ними что-то произошло?! Да, ни с кем ничего не случилось, ну и хорошо. Но взрывать межгосударственную трассу…это просто полный террор. Что же это вы творите?»
На вопрос, зачем в таком случае вышеупомянутые люди пытались свести с ним счеты, бывший депутат заявил, что не знает. «Нужно спросить у них, зачем, и кто им сказал сделать это. У меня нет ответов на эти вопросы. На этот вопрос у меня есть только один ответ: эти люди должны сказать, почему пошли на подобный шаг и против государства, и против меня или кто организовал все это. Ничего другого я сказать не могу».