Օգոստոսի 10-ին ժամը 11:00-ին կկայանա Շամշադինի մեղրի ու հատապտուղների փառատոն:
«Գնում ենք վայելելու քաղցրահամ մեղր, գույնզգույն հատապտուղներ, տարածաշրջանին բնորոշ ազգային կերակրատեսակներ, նկարների և ձեռագործ աշխատանքների ցուցահանդես-վաճառք, խոհանոցային վարպետաց դասեր, վրանային ճամբար, ազգային երգ ու պար, այցեր տեսարժան վայրեր և ամենակարևորը՝ ջազ երեկո, այնուհետև կիթառային տրամադրություն և խարույկ։
Եվ այս ամենը Բերդի սաղարթախիտ ու աննկարագրելի գեղեցիկ բնության գրկում։ Այլ կերպ ինչպե՞ս կարելի է վայելել ամառային հանգիստը եթե ոչ մեզ հետ»,-տեղեկացնում է Շամշադինի մեղրի ու հատապտուղների փառատոնի ֆեյսբուքյան էջը:
Ի դեպ, փառատոնը կտևի երկու օր։ Երեխաների համար՝ տիկնիկագործության վարպետաց դասեր, մեծերի համար՝ խոհանոցային։ Մնացածը՝ գնացեք, եկեք, կպատմեք։

Общество 10:45 10/08/2019 Армения
«Отправляемся наслаждаться сладким медом, ягодами самых разных цветов, характерными для региона национальными блюдами. Намечены выставка-продажа картин и ручных работ, кулинарные мастер-классы. Гостей фестиваля ждут палаточный лагерь, национальные песни и танцы, посещения достопримечательностей и самое главное – вечер джаза, а также песни под гитару у костра.
И все это – на лоне неописуемо прекрасной природы Берда. Как еще можно насладиться летним отдыхом, если не с нами?» – указывают организаторы фестиваля.
Кстати, фестиваль продлится 2 дня. Детей ждут мастер-классы по изготовлению кукол, взрослых – по кулинарии. Остальное – вернетесь и расскажете.