Հասարակություն 16:06 14/08/2019 Հայաստան
Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայությունը հերթական տեղեկատվական խայծն է տարածել՝ սեփական տարածքում մարտական դիրքերի տեղաշարժը ներկայացելով որպես բացառիկ ձեռքբերում, որին, ցավոք սրտի, միանգամից արձագանքում է հայկանան տեղեկատվական դաշտը: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Կրկին հիշեցնեմ, որ առաջնագծում դիրքերի տեղաշարժերը մշտական բնույթ են կրում, սակայն ի տարբերություն Ադրբեջանի, հայկական կողմը սովորաբար դրանց հասարակական հնչեղություն չի հաղորդում, քանի որ մարտական հերթապահության իրականացման գործում մեր նպատակը ոչ թե ցանկացած գործողություն պատեհ և անպատեհ առիթով գովազդելն է, այլ հակառակորդի նկատմամբ օպերատիվ առավելության պահպանումն ու նրան վերահսկողության տակ պահելը:
Այնուամենայնիվ, եթե ադրբեջանական կողմը շարունակի այս կերպ, ապա նրանց անակնկալներ են սպասվում՝ հայկական ԶՈւ-երի պրոֆեսիոնալ գործողությունների արդյունքում ձեռքբերված օպերատիվ-ռազմավարական առավելությունների ցուցադրմամբ:

Society 16:55 14/08/2019 Armenia
The Azerbaijani border service has disseminated another information bait, presenting the movements of the combat positions on its territory as an exceptional achievement, to which, regrettably, the Armenian information platform reacts immediately, Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan said on Facebook.
“Let me remind again that the shifting of positions on the frontline are of a permanent nature, however unlike Azerbaijan, the Armenian side doesn’t usually give them a public resonance, since while carrying out combat duties our objective is not to advertise any action necessarily or unnecessarily, but to maintain a tactical advantage over the adversary and to keep it under control,” the spokesman said.
“Nevertheless, if the Azerbaijani side continues such a conduct, surprises await them with displays of tactical-strategic advantages achieved as a result of the professional actions of the Armenian Armed Forces.