Տնտեսություն 17:52 14/08/2019 Հայաստան
ՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանն ֆեյսբուքյան գրառմամբ արձագանքել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, թե ՀՀ-ում պաշտոնապես գրանցված գործազուրկների թիվը կրճատվել է 6.4%։
«Հիմա ես չեմ, դուք եք. բացեք ԱՎԿ պաշտոնական կայքը և կտեսնեք, որ գործազուրկների թիվը ավելացել է 6.7%-ով. 237 հազ դառնալով 253 հազ։
Նա նաև ասում է, որ զինծառայողների հիմնադրամին (1000 դրամանոց) ավելի շատ գումար է վճարվել և նշում պաշտոնապես գրանցված բառակապակցությունը։
Նշենք (ա) այդ 1000 դրամանոց հարկն ապօրինի է և նախկին ռեժիմի անպատասխանատու քայլերից է (ՆՓ ինքն էր դեմ) և (բ) ՀՀ վարչապետը լիազորություններ շատ ունի, բայց չկա լիազորություն մակրոտնտեսական թվեր հայտարարելու։

Экономика 18:41 14/08/2019 Армения
Бывший премьер-министр Армении Грант Багратян на своей странице в социальной сети Facebook отреагировал на заявление главы правительства Никола Пашиняна о том, что число официально зарегистрированных в РА безработных сократилось на 6,4%.
«Откройте официальный сайт Национальной статистической службы и увидите, что число безработных увеличилось на 6,7%, с 237 тыс. до 253 тыс..
Он говорит также, что обязательные выплаты в Фонд страхования военнослужащих (по 1000 драмов с каждого трудящегося) выросли и использует выражение "официально зарегистрированные"», – указывает Багратян, добавляя:
«У премьера РА – много полномочий, но среди них нет полномочия по объявлению макроэкономических данных.