ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:10 15/08/2019 Հայաստան
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Թեև պատգամավորների արձակուրդը կավարտվի օգոստոսի 23-ին, բայց մոտ մեկ շաբաթ է՝ նրանցից շատերը խորհրդարան են գալիս։ Նրանց թեժ աշուն է սպասվում․ ՀՀ-ԵՄ համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի ճանապարհային քարտեզի շրջանակներում մի քանի տասնյակ նախագծեր պետք է մշակեն ու ընդունեն։
Առանցքայիններից են «Ոստիկանության մասին» օրենքում փոփոխությունները, ըստ որի՝ մինչև 2019 թ․ վերջը նախատեսված է նոր մոդելի ոստիկանություն ստեղծել՝ պարեկային ոստիկանություն՝ շարժական շուրջօրյա պարեկային միասնական ստորաբաժանում։ Ծրագրի իրագործման համար նախատեսվել է  23 մլն դրամ»:

«Грапарак»: Предусмотрено создать до конца 2019 года новую модель полиции
Несмотря на то, что отпуск депутатов закончится 23 августа, однако уже примерно неделю как многие их них приходят в парламент, пишет газета «Грапарак».
Депутатов ждет жаркая осень: в рамках дорожной карты Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения – ЕС должны быть разработаны и приняты несколько десятков проектов.
Ключевыми являются изменения в закон «О полиции», согласно которому, до конца 2019 года предусматривается создать новую модель полиции – патрульную полицию с мобильным круглосуточным единым подразделением. На реализацию программы предусмотрено 23 млн. драмов.