Հասարակություն 13:20 19/08/2019 Հայաստան
Երևանում սեպտեմբերի 24-28-ը կանցկացվի Հայկական առաջին լուսանկարչական միջազգային  փառատոնը (Armenian International Photo Fes):
Այս միջոցառմանը կմասնակցեն նկարիչներ ամբողջ աշխարհից և նրանք հնարավորություն կունենան ծանոթանալ Հայաստանի պատմության և մշակույթի հետ: Լուսանկարչական հայկական միջազգային  փառատոնի մասնակիցների աշխատանքները կներկայացվեն Երևանի կենտրոնում՝ 38 ցուցահանդեսային հարթակներում:
Այսպիսով, Հայաստանի մայրաքաղաքը կվերածվի բաց երկնքի տակ լուսանկարչական ցուցահանդեսի, որտեղ 30 օրվա ընթացքում բազմաթիվ վարպետության դասեր, նկարիչների հետ հանդիպումներ և սեմինարներ կանցկացվեն: Հարթակների թվում Երևանի քաղաքապետարանի շենքն է, Ազգային ժողովի այգին, Հյուսիսային պողոտան, մետրոյի կայարաննները, թանգարանները և այլ վայրեր:
Dvin Music Hall-ն իր դռները կբացի բացման պաշտոնական արարողությանը և հաղթողներին պարգևատրելու համար, որոնք մրցանակներ կստանան 7 անվանակարգերում:
Պատվավոր մասնակիցների թվում կլինեն Լեյֆ Դրեբին (Դանիա), Անտոնիո Մորան (Իսպանիա), Մաուրո Լովեկիոն (Իտալիա), Այման Լոտֆին (Եգիպտոս) և այլ լուսանկարիչներ: Ընդհանուր առմամբ 16 երկրներից ավելի քան 500 մասնակիցներ ներկայացրել են իրենց աշխատանքները: Լուսանկարիչները ներկայացնում են Ֆրանսիան, Հնդկաստանը, Իրանը, Նիդերլանդները, Ռուսաստանը, Լեհաստանը, Հունգարիան և այլ երկրներ:
Թովմասյանի բարեգործական հիմնադրամը՝ all.me-ն և Dvin Music Hall-ը, փառատոնի հիմնական գործընկերներից են: Փառատոնը կանցկացվի քաղաքապետարանի հովանու ներքո:
All.me-ն՝ որպես թվային գործընկեր, կներկայացնի ցանկացած թվային տեղեկատվություն լուսանկարիչների եւ փառատոնին ներկայացված նրանց աշխատանքների մասին:
all.me-ն թվային էկոհամակարգ է, որը բաղկացած է սոցիալական ցանցից (meNetwork), առևտրային հարթակից (meMarket) և վճարային համակարգից (mePay): Յուրօրինակ բիզնես մոդելն օգտատերերին թույլ է տալիս հաղորդակցվել միմյանց հետ, կարդալ հետաքրքիր նյութեր և վարձատրվել meNetwork-ի արժույթի միջոցով: Պլատֆորմը գովազդային եկամուտների 50 տոկոսը կիսում է օգտատերերի հետ:

Общество 13:22 19/08/2019 Армения
Первый Армянский международный фотофестиваль (Armenian International Photo Fes) пройдет в Ереване с 24 по 28 сентября.
В этом зрелищном мероприятии примут участие фотохудожники со всего мира, и у них будет возможность познакомиться с историей и культурой Армении.
Работы участников Армянского международного фотофестиваля будут представлены на 38 выставочных площадках в центре Еревана. Таким образом, столица Армении превратится в фотовыставку под открытым небом, где в течение 30 дней будет проводиться большое число мастер-классов, встреч с художниками и семинаров.
Среди площадок – здание мэрии Еревана, парк Национального Собрания, Северный проспект, станции метро, музеи и другие места.
Dvin Music Hall откроет свои двери для официальной церемонии открытия и награждения победителей, которые получат призы в семи номинациях.
Среди почетных участников будут Лейф Дрэби (Дания), Антонио Мора (Испания), Мауро Ловеккио (Италия), Айман Лотфи (Египет) и другие фотохудожники.
В целом, более 500 участников из 16 стран представили свои работы. Фотографы представляют Францию, Индию, Иран, Нидерланды, Россию, Польшу, Венгрию и другие страны.
Благотворительный фонд Товмасяна, all.me и Dvin Music Hall являются одними из основных партнеров фестиваля, который пройдет под патронажем мэрии Еревана.
All.me, как цифровой партнер, будет предоставлять любую цифровую информацию о фотографах и работах, которые будут представлены во время фестиваля.
all.me - это цифровая экосистема, состоящая из социальной сети (meNetwork), торговой площадки (meMarket) и платежного сервиса (mePay). Уникальная бизнес-модель позволяет пользователям общаться друг с другом, просматривать интересный контент и получать вознаграждение в валюте meNetwork. Платформа делит до 50% рекламных доходов с пользователями.