Հասարակություն 13:20 19/08/2019 Հայաստան
Երևանում սեպտեմբերի 24-28-ը կանցկացվի Հայկական առաջին լուսանկարչական միջազգային  փառատոնը (Armenian International Photo Fes):
Այս միջոցառմանը կմասնակցեն նկարիչներ ամբողջ աշխարհից և նրանք հնարավորություն կունենան ծանոթանալ Հայաստանի պատմության և մշակույթի հետ: Լուսանկարչական հայկական միջազգային  փառատոնի մասնակիցների աշխատանքները կներկայացվեն Երևանի կենտրոնում՝ 38 ցուցահանդեսային հարթակներում:
Այսպիսով, Հայաստանի մայրաքաղաքը կվերածվի բաց երկնքի տակ լուսանկարչական ցուցահանդեսի, որտեղ 30 օրվա ընթացքում բազմաթիվ վարպետության դասեր, նկարիչների հետ հանդիպումներ և սեմինարներ կանցկացվեն: Հարթակների թվում Երևանի քաղաքապետարանի շենքն է, Ազգային ժողովի այգին, Հյուսիսային պողոտան, մետրոյի կայարաննները, թանգարանները և այլ վայրեր:
Dvin Music Hall-ն իր դռները կբացի բացման պաշտոնական արարողությանը և հաղթողներին պարգևատրելու համար, որոնք մրցանակներ կստանան 7 անվանակարգերում:
Պատվավոր մասնակիցների թվում կլինեն Լեյֆ Դրեբին (Դանիա), Անտոնիո Մորան (Իսպանիա), Մաուրո Լովեկիոն (Իտալիա), Այման Լոտֆին (Եգիպտոս) և այլ լուսանկարիչներ: Ընդհանուր առմամբ 16 երկրներից ավելի քան 500 մասնակիցներ ներկայացրել են իրենց աշխատանքները: Լուսանկարիչները ներկայացնում են Ֆրանսիան, Հնդկաստանը, Իրանը, Նիդերլանդները, Ռուսաստանը, Լեհաստանը, Հունգարիան և այլ երկրներ:
Թովմասյանի բարեգործական հիմնադրամը՝ all.me-ն և Dvin Music Hall-ը, փառատոնի հիմնական գործընկերներից են: Փառատոնը կանցկացվի քաղաքապետարանի հովանու ներքո:
All.me-ն՝ որպես թվային գործընկեր, կներկայացնի ցանկացած թվային տեղեկատվություն լուսանկարիչների եւ փառատոնին ներկայացված նրանց աշխատանքների մասին:
all.me-ն թվային էկոհամակարգ է, որը բաղկացած է սոցիալական ցանցից (meNetwork), առևտրային հարթակից (meMarket) և վճարային համակարգից (mePay): Յուրօրինակ բիզնես մոդելն օգտատերերին թույլ է տալիս հաղորդակցվել միմյանց հետ, կարդալ հետաքրքիր նյութեր և վարձատրվել meNetwork-ի արժույթի միջոցով: Պլատֆորմը գովազդային եկամուտների 50 տոկոսը կիսում է օգտատերերի հետ:

Society 13:42 19/08/2019 Armenia
The first Armenian International Photo Fest will be held in Yerevan from August 24 to September 28, 2019.
This spectacular event will feature photo artists from all over the world, and they will have a chance to discover the historyand culture of Armenia.
The Armenian International Photo Fest will have at least 38 exposition venues in downtown Yerevan. Thus, Armenia’s capital city will turn into an open-air photo exhibition where a number of masterclasses, artist encounters, and workshops will be conducted for 30 days. The venues include Yerevan Municipality building, National Assembly park, Northern Avenue, metro stations, museums, and other places.
Dvin Music Hall will open its doors for the official opening and awarding ceremony during which the winners in seven nominations will get their prizes. Leif Dræby (Denmark), Antonio Mora (Spain), Mauro Lovecchio (Italy), Ayman Lotfy (Egypt) and other photo artists will be among the honorary participants.
Overall, more than 500 participants from 16 countries have submitted their works. They are representing France, India, Iran, Netherlands, Russia, Poland, Hungary, and other countries. The Tovmasyan Charity Foundation, all.me and Dvin Music Hall are among major supporting partners of the festival which will be held under the patronage of the Yerevan Municipality.
All.me as a digital partner will have all the posters and digital information about photographers and their works to be presented during the Photo Fest.
all.me is a digital network that consists of a social network (meNetwork), marketplace (meMarket), and payment service (mePay). The unique business model allows its users to communicate with each other, to surf interesting content and to get rewarded in meNetwork currency. The platform shares up to 50 percent of the advertising revenue with users.