Տնտեսություն 11:07 20/08/2019 Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է զինծառայողների աշխատավարձերի բարձրացման կոնկրետ ցուցանիշներ։
«Կառավարության որոշման արդյունքում հունիսի 1-ից Հայոց բանակի զինծառայողների ամսական աշխատավարձերի բարձրացման կոնկրետ ցուցանիշները ներկայացնում եմ ստորեւ.
Գնդի հրամանատար – 23 հազար դրամ, 7 տոկոս:
Գնդի հրամ. տեղակալ – 20 հազար դրամ, 7 տոկոս:
Գումարտակի հրամանատար – 85 հազար դրամ, 12 տոկոս:
Վաշտի հրամանատար – 96 հազար դրամ, 18 տոկոս:
Դասակի հրամանատար – 72 հազար դրամ, 18 տոկոս:
Ավագ ենթասպա – 38 հազար դրամ, 18 տոկոս:
Շարքային պայմանագրային – 30 հազար դրամ, 18 տոկոս:
Վերը բերված թվերը աշխատավարձի ավելացած մասն են: Այս թվերը տալիս են ընդհանուր պատկերացում, որովհետեւ կախված ծառայության բնույթից, կոչումից այս թվերը կարող են ավելանալ կամ մի փոքր պակասել: Բանակը բազմաշետ և բազմահաստիք կառույց է, և վերը հիշատակել եմ բանակային հնարավոր հաստիքների մի փոքր մասը:
Թվով 4 զորամասերում աշխատավարձերի բարձրացումը առայժմ տեղի չի ունեցել, այդ զորամասերի կարգավիճակի բերումով: Շատ արագ այս հարցը նույնպես կլուծվի և  այդ զորամասերի զինծառայողների համար աշխատավարձի բարձրացումը ուժի մեջ կմտնի ետին թվով, հունիսի 1-ից, այսինքն՝ նրանք գումար չեն կորցնի»:

Экономика 11:50 20/08/2019 Армения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в социальной сети Facebook опубликовал конкретные показатели повышения с 1 июня зарплат военнослужащих армянской армии:
«Командир полка – 23 тыс. драмов, 7%,
заместитель командира полка – 20 тыс. драмов, 7%,
командир батальона – 85 тыс. драмов, 12%,
командир роты – 96 тыс. драмов, 18%,
командир взвода – 72 тыс. драмов, 18%,
старший офицер – 38 тыс. драмов, 18%,
рядовой контрактник – 30 тыс. драмов, 18%»,  – перечислил он.
«Приведенные выше цифры являются повысившейся частью зарплаты. Эти цифры дают общее представление, поскольку в зависимости от характера службы, звания эти цифры могут увеличиваться или несколько понизиться. Армия – многослойная  и многоштатная структура, и выше упомянута лишь небольшая часть армейских штатов.
Повышение зарплат в 4 воинских частях пока не произошло, исходя из статуса этих воинских частей. Очень быстро этот вопрос также будет решен, и повышение зарплаты военнослужащих этих воинских частей вступит в силу задним числом, с 1 июня, то есть они не потеряют средств», – написал премьер.