Քաղաքական 14:12 21/08/2019 Հայաստան
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցները ակցիա են անցկացնում ՀՀ-ում Ֆրանսիայի և Իտալիայի դեսպանատների դիմաց:
Նրանք նույնաբովանդակ նամակ են փոխանցելու թե Իտալիայի, թե Ֆրանսիայի դեսպանատների ներկայացուցիչներին։
«Նամակի մեջ նշված են 29 կետեր, փաստեր, որոնք խոսում են այն մասին, որ մեկ տարվա դատական պրոցեսի ընթացքում ինչ խախտումներ են տեղի ունեցել։ Սա բողոքի ակցիա չէ, այլ ուղղակի փորձում ենք ԵՄ անդամ երկրների դեսպաններին այս նամակը հանձնելով՝ նրանց տեսակետն ու դիրքորոշումը հասկանալ»,- նշեց ակցիայի մասնակիցներից մեկը։
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցները նման ակցիա էին իրականացրել նաև ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպանատան դիմաց:
Մասնակիցներից նշեցին, որ արձագանք դեռ չունեն, բայց խնդրել են իրենց դիրքորոշումը հայտնել հրապարակային։

Общество 14:29 21/08/2019 Армения
Сторонники второго президента Армении Роберта Кочаряна сегодня проводят акцию у посольств Франции и Италии в РА.
Они передали письма представителям двух посольств.
«В письме указаны 29 пунктов, факты, которые говорят о том, какие нарушения были допущены в ходе продолжающегося год судебного процесса. Это не акция протеста, мы просто пытаемся вручением послам стран ЕС этих писем понять их позицию и точку зрения», – отметил один из участников акции.
Напомним, сторонники второго президента Армении Роберта Кочаряна аналогичные письма ранее передали в ВСС и главе делегации ЕС в РА, а также представителю посольства Германии.
Участники акции отметили, что откликов пока нет, но они попросили посольства представить свои позиции публично.