Հասարակություն 10:02 26/08/2019 Հայաստան
Այսօր  07:47-ի դրությամբ անօդաչու թռչող սարքերի միջոցով իրականացված տեղազննման արդյունքում Արարատի մարզի Խոսրովի անտառ պետական արգելոց տանող ճանապարհին՝ «Մեղրաքար» կոչվող հատվածում, հրդեհի և ծխացող նոր օջախներ չեն հայտնաբերվել: Այս մասին հայտնում են ԱԻՆ-ից։
Հիշեցնենք, որ այդ տարածքում հրդեհը բռնլել էր օգոստոսի 23-ին։ Հրդեհաշիջման աշխատանքներին մասնակցել են 74 փրկարար, Խոսրովի անտառ պետական արգելոցի 50 աշխատակից, տեղական ինքնակառավարման մարմինների աշխատակիցներ և համայնքի բնակիչներ: Հրդեհաշիջման գործընթացը կառավարում է ԱԻ նախարար Ֆ. Ցոլակյանը: Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 17:50-ին: Դեպքի վայրում սահմանվել էր հերթապահություն (20 փրկարար):

Sport 11:21 26/08/2019 Armenia
No fires have been detected on the road leading to “Khosrov” Forest State Reserve as of Monday 07:47 near “Meghraqar” area, Armenia’s ministry of emergency situation reported, adding the data were received from inspection of the area through drones.
As reported earlier, the fire burst out on August 23 at 12:07. Some 74 firefighters, units of the MES operative response group and the emergency response group of the regional Crisis Management Center had left for the scene where a grass area of 17 hectares was under fire.