Քաղաքական 19:07 02/09/2019 Հայաստան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուկրաինայի նորանշանակ վարչապետ Օլեքսի Հոնչարուկին՝ պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Նիկոլ Փաշինյանի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
ընդունեք խնդրեմ իմ ջերմ շնորհավորանքներն ու անկեղծ բարեմաղթանքներն Ուկրաինայի վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Ցանկանում եմ համոզմունք հայտնել, որ հետևողական ջանքերի շնորհիվ Ձեզ կհաջողվի իրագործել նախագծած բոլոր ծրագրերն՝ ի փառս Ուկրաինայի զարգացման և բարեկեցության:
Վստահ եմ, որ Հայաստանի և Ուկրաինայի ժողովուրդների միջև դարերի խորքից եկող բարեկամությունը և վստահությունը ամուր հիմք կծառայեն մեր երկրների միջև երկկողմ հարաբերությունների օրակարգի հարստացման և ընդլայնման համար՝ ի շահ մեր երկրների ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ հաջողություններ և ամենայն բարիք Ձեր պատասխանատու պաշտոնում, իսկ Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Политика 20:20 02/09/2019 Армения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание новоназначенному премьер-министру Украины Олексию Гончаруку в связи с его назначением. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
В послании Никола Пашиняна, в частности, говорится:
«Уважаемый господин Премьер-министр,
Примите мои теплые поздравления и искренние пожелания в связи с назначением на должность премьер-министра Украины.
Хочу выразить уверенность, что благодаря последовательным усилиям Вам удастся реализовать все проекты во благо развития и процветания Украины.
Уверен, что исходящая из глубины веков дружба и доверие между народами Армении и Украины послужат прочной основой для обогащения и расширения повестки дня двусторонних отношений между нашими странами на благо народов наших стран.
Желаю Вам успехов и всего наилучшего на Вашей ответственной должности, а дружественному народу Украины - мира и процветания».