Հասարակություն 13:18 02/09/2019 Հայաստան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 2-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության կենտրոնական ապարատի, դիվանագիտական կորպուսի եւ հյուպատոսական հիմնարկների ղեկավար կազմի ներկայացուցիչներին` ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանի գլխավորությամբ: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Անդրադարձ է կատարվել երկու հայկական հանրապետությունների արտաքին քաղաքականությանը եւ այս ասպարեզում փոխգործակցությանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը եւ տարածաշրջանային գործընթացներին:
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ նման այցելությունները դարձել են ավանդական եւ կրում են պարբերական բնույթ՝ կարեւորելով դրանց նշանակությունը:

Society 15:10 02/09/2019 NKR
Artsakh Republic President Bako Sahakyan on Monday received executive staff of the central apparatus, diplomatic corps and consular missions of Armenia’s Foreign Ministry led by Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan.
The meeting addressed foreign policy issues of the two Armenian republics and their cooperation in this area, the Azerbaijani-Karabakh conflict settlement process and regional trends, Sahakyan’s office reported.
The Artsakh leader noted with delight that such visits had become traditional and of recurrent nature, stressing their significance.