Հասարակություն 15:37 07/09/2019 Հայաստան
«911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքի Ղորղանյան փողոցում այրվում է ավտոմեքենա:
ԱԻՆ փոխանցմամբ, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է Ղորղանյան փողոցի տներից մեկին հարակից ավտոտնակում:
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը, վարորդ՝ Հրաչ Ս.-ն (ծնված 1965 թ.), տեղի ուժերով տեղափոխվել է Գյումրու ԲԿ, որտեղ բժիշկները նրա առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 09:08-ին, մարվել՝ 09:52-ին: Այրվել են ավտոտնակում կայանած «Mercedes E» մակնիշի ավտոմեքենայի դիմային հատվածը, շարժիչի հատվածի պլաստմասսե դետալները՝ մասամբ, ավտոտնակում էլեկտրական լարեր (մոտ 50 գմ) և 3 անվադող:

Society 18:50 07/09/2019 Armenia
One person was taken to hospital after a fire broke out at out in a garage adjacent to one of the houses in Ghorghanyan street in Gyumri.
As the ministry of emergency situations reported, the incident took place on Saturday morning. Two fire units from the Fire and Rescue Squad of the Regional Rescue Department dispatched to the scene.
Before the rescuers arrived at the scene, the driver (Hrach S., born in 1965) by the local forces was hospitalized to the medical center of Gyumri town: according to doctors the casualty was in fair condition.
The fire was extinguished at 09:52. The front part of "Mercedes E" parked car, the plastic details of engine part, electric wires and the 3 wheels were burnt, said the source.