Հասարակություն 19:25 10/09/2019 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 10-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Աբխազիայի Հանրապետության Նախագահ Ռաուլ Խաջիմբային: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
«Մեծարգո՛ Ռաուլ Ջումկի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ընտրություններում տարած հաղթանակի եւ Աբխազիայի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Դուք՝ որպես մարդ, ով կանգնած է եղել անկախ աբխազական պետականության կերտման ակունքներում, ակտիվ մասնակցություն է ունեցել հարազատ երկրի պաշտպանության, զարգացման եւ ամրապնդման գործում, այսուհետ եւս կանեք Ձեզնից կախված ամեն ինչ Ձեր ժողովրդին եւ պետությանը ծառայելու համար:
Հարգարժա՛ն պարոն Խաջիմբա,
Մեկ անգամ եւս ընդունեք իմ ամենաջերմ շնորհավորանքները եւ բարեկամության ու համագործակցության խորը հավաստիքը՝ ի շահ մեր երկու եղբայրական ժողովուրդների: Անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ հաջողություններ Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում»:

Бако Саакян поздравил президента Абхазии с победой на выборах
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян направил поздравительное послание Президенту Республики Абхазия Раулю Хаджимбе. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
«Многоуважаемый Рауль Джумкович,
От имени нaрода и властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас с победой на выборах и переизбранием в должности Президента Республики Абхазия.
Вы, как человек, стоявший у истоков создания независимой абхазской государственности, принявший активное участие в защите родной страны, в ее становлении и укреплении, уверен, что и дальше сделаете все от Вас зависящее в интересах служения своему народу и государству.
Глубокоуважаемый Рауль Джумкович,
Примите еще раз мои самые сердечные поздравления и глубокие уверения в дружбе и сотрудничестве в интересах двух наших братских народов и искренние пожелания Вам успехов во всех Ваших начинаниях».