ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:43 11/09/2019 Հայաստան
«Փաստ» թերթը գրում է. ««Փաստ» թերթի տեղեկություններով, առաջիկա ամիսների ընթացքում ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը քաղաքական հանդիպումների շարք է նախաձեռնելու:
ՀՀ բիզնես շրջանակների հետ հանդիպելուց հետո, որը տեղի է ունեցել վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում, նա մտադիր է եկող տարեսկզբին քննարկումների փուլ նախաձեռնել ՀՀ քաղաքական դաշտում «խաղացող» առանցքային դերակատարների հետ, որի ժամանակ կքննարկեն ՀՀ քաղաքական դաշտի «փազլի» ապագան։
Թերթի զրուցակիցը, որը չցանկացավ հրապարակել իր անունը և որը Կարապետյանի շրջապատից է, հայտնել է, որ տեղի ունեցած նախնական մի քանի հանդիպումների ընթացքում պարզվել է, որ ընդդիմադիր դաշտում գտնվող որոշակի անհատներ և քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչներ շահագրգիռ են Կարապետյանի այդ նախաձեռնության առումով և արդեն իսկ ընդունել են քննարկումների առաջարկը:
Չի բացառվում, որ Կարապետյանի հետ համագործակցելու հայտ ներկայացրած ուժերի մեջ լինեն նաև հանրության համար անակնկալ և անսպասելի դեմքեր»:

Пресса дня 11:51 11/09/2019 Армения
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что в предстоящие несколько месяцев бывший премьер Карен Карапетян инициирует ряд политических встреч.
После встреч с бизнес-кругами Армении, которые состоялись за последние несколько месяцев, он намерен в начале следующего года инициировать цикл обсуждений с «ключевыми» игроками общественного поля Армении, во время которых будет обсуждаться будущий «пазл» политического поля Армении.
Собеседник издания из окружения Карена Карапетяна, не пожелавший оглашать своего имени, сообщил, что в ходе произошедших нескольких предварительных встреч выяснилось, что некоторые деятели оппозиционного поля и представители политических сил заинтересованы этой инициативой Карена Карапетяна и уже приняли предложение об проведении обсуждений.
Не исключается, что среди представивших заявку на сотрудничество с Кареном Карапетяном сил будут также неожиданные для общества лица.