Քաղաքական 13:16 11/09/2019 Հայաստան
«Եթե ջերմուկցիներին կամ հասարակության լայն շրջանակներին Ամուլսարի հանքի շահագործման մասին մեր բացատրությունները լինեն անընդունելի, ապա դա շատ հասարակ լուծում ունի»,-ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Հովիկ Աղազարյանը։
Պատգամավորի խոսքով, կարելի է  նախաձեռնել ու անցկացնել իշխանությունների նկատմամբ անվստահության հանրաքվե, ըստ այդմ անել հաջորդ քայլերը՝ ընդհուպ անցկացնել արտահերթ ընտրություններ։
Աղազարյանը մանրամասնեց, դա իր անձնական կարծիքն է։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 9-ին Ջերմուկ քաղաքում տեղի է ունեցել  բաց քննարկում, որի մասնակիցներն իրենց դժգոհությունն են հայտնել  վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարության և ճանապարհներն ապաշրջափակելու կոչի վերաբերյալ։
Քննարկման ներկաներից մեկը հայտարարել է, որ մինչև սեպտեմբերի 20-ը ժամանակ են տալիս կառավարությունը, որպեսզի լինի հստակ  որոշում, այս անորոշ վիճակը վերանա, այլապես իրենք  կդիմեն իրենց քայլերին՝ գործադուլ, դասադուլ։

Politics 16:20 11/09/2019 Armenia
If the authorities’ arguments on the Amulsar gold mining are unacceptable to the residents of Jemuk spa town or the wider circles of society, the issue will be handled easily, ruling My Step faction MP Hovik Aghazaryan told reporters on Wednesday.
The lawmaker said people are free to hold a referendum to express no-confidence to the government, which can be followed by conduct of snap elections if needed.
Aghazaryan stressed he expresses his personal opinion on the matter.
Earlier on 9 September Jermuk hosted an open discussion, with its participants expressing dissatisfaction with Prime Minister Nikol Pashinyan's call for unblocking the roads leading to the gold deposit.
One of the participants said they expect the government to make a clear decision on the matter by 20 September, otherwise they will launch civil disobedience acts.