Քաղաքական 13:16 11/09/2019 Հայաստան
«Եթե ջերմուկցիներին կամ հասարակության լայն շրջանակներին Ամուլսարի հանքի շահագործման մասին մեր բացատրությունները լինեն անընդունելի, ապա դա շատ հասարակ լուծում ունի»,-ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Հովիկ Աղազարյանը։
Պատգամավորի խոսքով, կարելի է  նախաձեռնել ու անցկացնել իշխանությունների նկատմամբ անվստահության հանրաքվե, ըստ այդմ անել հաջորդ քայլերը՝ ընդհուպ անցկացնել արտահերթ ընտրություններ։
Աղազարյանը մանրամասնեց, դա իր անձնական կարծիքն է։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 9-ին Ջերմուկ քաղաքում տեղի է ունեցել  բաց քննարկում, որի մասնակիցներն իրենց դժգոհությունն են հայտնել  վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարության և ճանապարհներն ապաշրջափակելու կոչի վերաբերյալ։
Քննարկման ներկաներից մեկը հայտարարել է, որ մինչև սեպտեմբերի 20-ը ժամանակ են տալիս կառավարությունը, որպեսզի լինի հստակ  որոշում, այս անորոշ վիճակը վերանա, այլապես իրենք  կդիմեն իրենց քայլերին՝ գործադուլ, դասադուլ։

Политика 14:05 11/09/2019 Армения
«Если жителям Джермука или широкому слою общественности наши объяснения по вопросу эксплуатации Амулсара будут неприемлемыми, то у этого весьма простое решение», – заявил в беседе с журналистами в Национальном Собрании Армении депутат НС от фракции «Мой шаг» Овик Агазарян.
По словам депутата, можно инициировать и провести референдум о недоверии правительству, и на основании этого предпринимать следующие шаги, включительно – проведение внеочередных выборов.
О. Агазарян пояснил, что это исключительно его личное мнение.
Напомним, что 9 сентября в городе Джермук состоялось обсуждение, участники которого выразили недовольство премьер-министру РА Николу Пашиняну из-за призыва по разблокировки автодороги.
Один из участников обсуждения заявил, что они дают правительству время до 20 сентября, чтобы принять конкретное решение по вопросу Амулсара, устранить это неопределенное состояние, иначе они предпримут другие шаги – забастовки.