Բակո Սահակյան. Միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը պետք է լինի իրատեսական ու հավակնոտ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 13-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ հանրապետության 2020-2022թթ.. պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի վերաբերյալ:
Նախագահը կարևորել է ծրագրի նշանակությունը հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործում և ընդգծել, որ այն պետք է լինի համապարփակ, իրատեսական ու հավակնոտ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, խորհրդակցությանը մասնակցում էին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Экономика 17:04 13/09/2019 НКР
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян созвал рабочее совещание по программе государственных среднесрочных расходов на 2020-2022 годы. Подробности сообщает пресс-служба президента НКР.
Президент отметил важность данной программы в деле социально-экономического развития республики и подчеркнул, что она должна быть всеобъемлющей, реалистичной и амбициозной.
В совещании приняли участие председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян, госминистр Григорий Мартиросян, другие должностные лица.