13:03 16/09/2019 Հայաստան
Այսօր՝ սեպտեմբերի 16-ին, Բարձրագույն դատական խորհրդում տեղի ունեցավ հանդիպում «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) պատվիրակության ներկայացուցիչների հետ:
Բարձրագույն դատական խորհրդի աշխատակազմի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից  հայտնում են, որ պատվիրակության անդամներին՝ Գրիգորի Դիկովին, Նիկոլա Եսանուն, Յոհան Հիրշֆելդին, Մարտին Կույջերին, Լիլիթ Դանեղյանին, ընդունեցին Խորհրդի նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանը, Խորհրդի անդամներ Լիպարիտ Մելիքջանյանը, Գրիգոր Բեքմեզյանը, Անի Մխիթարյանը, Վիգեն Քոչարյանը, Հայկ Հովհաննիսյանը:
Քննարկվել են Հայաստանում դատաիրավական և հակակոռուպցիոն ոլորտի բարեփոխումների իրականացման ռազմավարությանը, այդ գործընթացում Բարձրագույն դատական խորհրդի ունեցած առաքելությանը, դատաիրավական համակարգի առանցքային հարցերի շուրջ Վենետիկի հանձնաժողովի ունեցած դերին վերաբերող մի շարք հարցեր:

Право 14:26 16/09/2019 Армения
Сегодня, 16 сентября, в Высшем судебном совете Армении состоялась встреча с представителями делегации Европейской комиссии «Демократия через право» (Венецианская комиссия). Об этом сообщает пресс-служба ВСС.
Согласно информации, членов  делегации – Григорий Диков, Никола Ешану, Йохан Хиршфельд, Мартин Куйджер, Лилит Данегян, приняли председатель Совета Рубен Вардазарян, члены Совета Липарит Меликджанян, Григор Бекмезян, Ани Мхитарян, Виген Кочарян, Айк Ованнисян.
Отмечается, что был обсужден ряд вопросов, касающихся стратегии осуществления реформ в судебно-правовой и антикоррупционной сферах в Армении, миссии Высшего судебного совета в этом процессе, роли Венецианской комиссии по ключевым вопросам судебно-правовой системы.