Հասարակություն 16:37 17/09/2019 Հայաստան
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցները հայտարարել են անժամկետ նստացույց: Այս մասին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրի առջև հայտարարեցին նրանք։
«Քանի որ տիկին Դանիբեկյանը որոշեց ճշմարտությունը ստորադասել սեփական ամբիցիաներին, կարիերային, որոշեց  չասել՝ ոչ ամենաթողությանը, նպաստեց, որ դատական համակարգը դառնա հաշմանդամ, կառավարելի իշխանությունների  կողմից, մենք՝ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցներս,  հայտարարում ենք անժամկետ նստացույց»,- հայտարարեց աջակիցներից մեկը։
Հիշեցնենք, որ Ռ․ Քոչարյանի փաստաբանական թիմը միջնորդել էր անհապաղ վերացնել նախագահի խափանման միջոց կալանքը և դադարեցնել նրա նկատմամբ քրեական հետապնդումը։ Դատարանն այսօր հայտարարել է, որ  միջնորդությունը մերժել է։
Այսօր առավոտից Ռ. Քոչարյանի աջակիցները հավաքվել են դատարանի մուտքի մոտ։ Նրանց պահանջն է, որպեսզի դատարանը  ի կատար ածի ՍԴ որոշումն ու  ազատ արձակի ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին։

Право 17:20 17/09/2019 Армения
Сторонники второго президента Армении Роберта Кочаряна заявили о проведении бессрочного сидячего пикета. Об этом они заявили сегодня у здания суда общей юрисдикции города Ереван (резиденция в Шенгавите).
«Поскольку Анна Данибекян (председательствующая по делу судья – Прим. Ред.) решила подчинить истину собственным амбициям, карьере, решила не говорить “нет” беспределу, поспособствовала, чтобы судебная система стала управляемой властями, мы – сторонники Роберта Кочаряна – заявляем о начале бессрочного сидячего пикета», – заявил один из сторонников второго президента РА.
Напомним, суд общей юрисдикции города Еревана (Шенгавитская резиденция) под председательством судьи Анны Данибекян огласил решение относительно ходатайства адвокатов второго президента Армении Роберта Кочаряна. «Суд решил отклонить ходатайство», – зачитала решение судья Анна Данибекян.
Сегодня с утра сторонники Роберта Кочаряна собрались у здания суда. Их требование заключается в незамедлительном исполнении решения Конституционного суда и освобождении второго президента Армении Роберта Кочаряна.